Noworodek-karmienie-piersia-najczesciej-zadawane-pytania (6)
Karmienie piersią na żądanie oznacza, że niekiedy trudno przewidzieć, kiedy pojawi się konieczność nakarmienia malucha. Dłuższej przerwy nie gwarantuje nawet przystawienie malucha do piersi tuż przed wyjściem. Dłuższy spacer, korek po drodze, czy nawet przedłużająca się pogawędka w parku oznaczają konieczność nakarmienia maluszka poza domem.

Na szczęście karmiąc naturalnie, pokarm masz zawsze z sobą i odpada konieczność poszukiwania miejsca, gdzie można podgrzać wodę do przygotowania mleka. W parku najłatwiej jest po prostu przysiąść gdzieś na uboczu, wyciągnąć maluszka z wózka i spokojnie przystawić go do piersi. Chusta do karmienia, czy pieluszka zapewnią wam niezbędne poczucie komfortu i prywatności. Warto, by przygotowując się na spacer, uwzględnić ewentualną konieczność nakarmienia maluszka i nie zakładać np. golfu, kilku warstw ubrań, przez które trudno będzie się przebić.

Jeśli wysyłasz dziecko na spacer z opiekunką, babcią, czy tatą, możesz odciągnąć pokarm i przygotować mu butelkę. Konieczne jest jednak zadbanie, by mleko nie wystygło. Tu przyda się termo opakowanie. Wybierając butelkę, warto zwrócić uwagę, by smoczek miał kształt jak najbardziej zbliżony do piersi mamy, tak by maluch nie odrzucił piersi.

Jeśli mleko ostygnie, można je podgrzać w kąpieli wodnej. Do gorącej wody, wstawiamy butelkę z mlekiem na 2-3 minuty. Przed podaniem należy jednak koniecznie sprawdzić temperaturę posiłku, wylewając kilka kropli mleka na nadgarstek.

Zdjęcie: Prawa do publikacji wizerunku podpisane z Shutterstock Inc.