Mocne strony: odwaga, ambicja, przebojowość, męstwo, zdolności przywódcze
Słabe strony: skłonność do dramatyzmu, nieostrożność, niecierpliwość, próżność, zarozumiałość, snobizm

 Charakter Lwa

Urodzeni w tym znaku zodiaku mogą czuć się wyróżnieni. Królewski Znak od urodzenia predestynuje ich do rzeczy wielkich. Lwy są pewne siebie, przedsiębiorcze, mają zdolności przywódcze. Chętniej zarządzają innymi, niż pozwalają sobą zarządzać. Nie spoczną, póki nie będzie do nich należało ostatnie słowo. Kto żyje z Lwem, lub się z nim przyjaźni nie będzie się nudził. Lwy są duszami towarzystwa, a że uwielbiają stać w centrum uwagi, wymyślają raz po raz nowe rzeczy szukając poklasku. Lwy uwielbiają luksus i przepych. Nie dla nich tanie wakacje pod gruszą, czy wypady z plecakiem w nieznane. Lew musi się pokazać. Dotyczy to zarówno wyboru miejsca wypoczynku, jak również jego samego. Osoby spod tego znaku zwracają szczególną uwagę na staranny ubiór, fryzurę. Uwielbiają dbać o siebie. Niekiedy może to przerodzić się w próżność i zarozumialstwo, zwłaszcza jeśli Lew poczuje się zlekceważony. Wówczas wychodzą z nich najgorsze cechy: egoizm, pycha i chęć imponowania innym za wszelką cenę.

Lwy uwielbiają być w centrum uwagi i są w stanie zrobić największe głupstwo, by zasłużyć na poklask otoczenia. Gdy im się to nie uda, obrażają się i trudno przywrócić im dobry humor. Natura Lwa sprawia, że przedstawiciele tego znaku świetnie radzą sobie jako aktorzy, handlarze sztuką, dyrektorzy, prezenterzy radiowi i telewizyjni. Lwy chętnie pełnia funkcje reprezentacyjne, uwielbiają dostawać i wręczać dyplomy, odznaczenia, czy ordery. Przebojowość i nietuzinkowy zmysł organizacyjny Lwa sprawia, że niezależnie od profesji, często osiąga sukcesy w pracy.

Rady dla rodziców

Narodziny małego Lwa wywracają do góry nogami życie całej rodziny. Malec od pierwszych dni uwielbia być w centrum uwagi i zdecydowanie domaga się zainteresowania ze strony otoczenia. Wszystko co robi musi być zawsze pochwalone. Dziecko Lew ma swoje zdanie w każdej dziedzinie dotyczącej rodziny i chętnie je wyraża.  Zajmowanie się małym Lwem potrafi być wyczerpujące, ponieważ jego pokłady ciekawości i energii niemal się nie kończą. Dziecko Lew jest niestrudzone w zabawach i harcach. Gdy czuje się zaniedbane, bądź co gorsza uwaga rodzica skupi się na innym dziecku, potrafi dosadnie dać wyraża swojemu niezadowoleniu. Nie ma żadnych skrupułów, by urządzić przedstawienie na ulicy, czy w sklepie. Dzieci spod tego znaku są również bardzo wrażliwe na krytykę. Nawet z pozoru niewinna uwaga dotyka je dotkliwie. Wszelkie komentarze przyjmują jako osobistą krytykę i od razu tracą zapał i entuzjazm do dalszych działań. Od rodziców dzieci Lwy potrzebują wiele cierpliwości, by w sposób nieraniący ich wrażliwości wytłumaczyć zasady obowiązujące w domu, szkole, na ulicy. Dzieci Lwy szybko czują się dorosłe i chcą być traktowane na równi z pełnoletnimi członkami rodziny. Maluchy spod tego znaku szybko pokazują swój charakter i wyrabiają sobie upodobania i poglądy. Dzieci spod tego znaku muszą nauczyć się, że każdy w rodzinie ma swoje miejsce i dzieci niekoniecznie są w niej najważniejszymi członkami. Zapędy dyktatorskie małego Lwa niełatwo jest okiełznać. Po gwałtownej wymianie zdań najlepiej dać mu trochę czasu na ochłonięcie i przemyślenie całego zdarzenia a potem koniecznie porozmawiać i pochwalić. Udobruchany dobrym słowem i doceniony Lew szybciej zaakceptuje reguły. Mały Lew jest bardzo lubiany przez rówieśników. Ma wdzięk, czar, roztacza wokół siebie aurę sukcesu, do której ciągną inne mniej przebojowe dzieci. Łatwo wywierają wpływ na inne dzieci. Dzieci Lwy uwielbiają scenę, teatr, śpiew, taniec, wszelkie aktywności, dzięki którym mogą pławić się w komplementach otoczenia. Dzieci Lwy mają również talent sportowy, zwłaszcza do dyscyplin zespołowych, gdzie w naturalny sposób obejmują rolę kapitana drużyny.

Znane Lwy: Aleksander Dumas, Bernard Shaw, Józef Ignacy Kraszewski, Henry Ford, Ignacy Domeyko, John Galsworthy, Napolen Bonaparte, Bolesław Prus, Claude Debussy

Odnajdujecie w tym opisie cechy swoich dzieci? Co się sprawdza? Podzielcie się w komentarzach.

Zdjęcie:pixaby.com