Mocne strony
: poczucie humoru, umiejętność wychodzenia z opresji, optymizm, konsekwencja
Słabe strony: ufność, naiwność, upór

Charakter Byka

Osoby spod tego znaku przywiązują dużą wagę do wartości materialnych i życia rodzinnego. Uwielbiają dobre rzeczy począwszy od jedzenia, poprzez ubrania, wystrój wnętrz, czy biżuterię. Zamiłowanie do komfortu i luksusu towarzyszy Bykom w każdej dziedzinie życia. Byk jeśli tylko może sobie na to pozwolić, będzie wybierał najlepsze hotele, latał biznes klasą, czy spędzał urlop w najdroższych i najpopularniejszych zakątkach. To właśnie marzenia o spokojnym dostatnim życiu są motorem działań Byka. Osoby spod tego znaku konsekwentnie realizują swoje marzenia.

Byki są realistami, lubią harmonię i spokój. W miłości i przyjaźni są lojalne i oddane. Gdy coś lub ktoś je zaniepokoi osoby spod tego znaku nie cofną się przed niczym. Dla rodziny są w stanie zrobić wszystko. Z natury romantyczne na obiekt swoich westchnień nie wybierają jednak przypadkowych osób. Ważne są dla nich zarówno uroda, jak i pozycja partnera.

Byki są lojalne, szczodre, przywiązane do tradycji. Czasami przybiera to postać skrajnego konserwatyzmu i zdecydowanej niechęci do jakichkolwiek zmian. Byki trudno przekonać do nowości. Mają swoje zdanie i same wiedzą najlepiej, co im służy. Osoby spod tego znaku nie lubią się przemęczać. Wolno się uczą, lecz jeśli coś je zainteresuje i poświęcą temu dostatecznie dużo czasu, mogą osiągnąć prawdziwe mistrzostwo.

Osoby spod tego znaku znakomicie odnajdują się w zawodach związanymi z pieniędzmi, pięknem, sztuką, czy naturą.  Zawody, które pasują do tego znaku to restaurator, kosmetyczka, ogrodnik, makler giełdowy.

Rady dla rodziców

Mały Byk to bezproblemowe dziecko. Ufne, wesołe, lubiące kontakt z innymi. Dzieci spod tego znaku generalnie nie marudzą. Jedzenie, spanie, ubieranie się przebiegają sprawnie i bez buntu, ucieczek i płaczu. Wiosenne maluchy uwielbiają przyrodę. Nic nie sprawi im większej radości niż pozwolenie rodziców na prace w przydomowym ogródku, czy zakup kilku patyczaków. O kwiatki na parapecie będą dbały niczym najbardziej profesjonalny ogrodnik.

Dzieci Byki potrzebują dużo uwagi rodziców i bliskich. Chętnie się przytulają, są bardzo kontaktowe i otwarte. Wcześnie troszczą się o innych. Jako że są również bardzo odpowiedzialne, z powodzeniem można im powierzyć np.: opiekę nad psem, czy kotem. W pokoiku dzieci Byków nie powinno więc zabraknąć miłych pluszaków, czy książek o zwierzętach.

Dzieci spod tego znaku chętnie włączają się w domowe obowiązki. Żyją tym, co się dzieje w domu, nierzadko naśladując w dziecięcych zabawach sytuacje zaobserwowane np. między rodzicami, czy też pieczenie ciasta, gotowanie, sprzątanie, pranie. Z tego powodu warto zawsze założyć, że z „pomocą” małego Byka wszelkie czynności domowe będą trwały nieco dłużej. Potrzebuje on po prostu nieco więcej czasu, by złapać wiatr w żagle.

Dzieci Byki wykazują często ponad przeciętne zdolności muzyczne i kochają sztukę. Warto wspierać te talenty, choć rodzice powinni mieć na uwadze, by ich pociechy mogły je rozwijać w naturalny sposób i we własnym tempie. Presja na wyniki, nadmierna ambicja są dla małych Byków bardzo destrukcyjne. O wiele lepsze rezultaty można w ich przypadku osiągnąć zamieniając żmudne ćwiczenia w zabawę.

Dzieci Byki dobrze odnajdują się w grupie. Są lubiane, nie dominują, ale też nie są nieśmiałe, czy wycofane. Od najmłodszych lat chętnie włączają się w działania o charakterze społecznym.

Znane Byki: Henryk Sienkiewicz, Stanisław Moniuszko, Karol Marks, Książę Józef Poniatowski, Władysław Reymont, Marina Vlady, Carl Linneusz, Jan Kiepura, Bertrand Russel

Zdjęcie:pixaby.com