Mocne strony: waleczność, odwaga, poczucie humoruSłabe strony: skłonność do snobizmu, narcyzm

Charakter Barana

Urodzeni w znaku Barana to osoby obdarzone wyjątkową energią, odwagą i siłą sprawczą. Często wyznaczają trendy i są pionierami w swoich dziedzinach. Konsekwentnie dążą do celu i rzadko dają się odwieźć od swoich zamiarów. Barany są skoncentrowane na sobie, nie unikają odpowiedzialności i mają względem siebie wielkie plany. Konflikty są dla nich dodatkowym bodźcem wprost ułatwiającym realizację zamierzeń. W kontaktach z innymi brak im często dyplomacji. Dyskrecja nie jest ich mocną stroną.

Osoby spod tego znaku nie stronią od konfrontacji, nie boją się trudnych sytuacji. Nie znoszą czczego gadania. Od razu przechodzą do działania, szybko podejmują decyzje w pełni angażując się w ich realizację. Świetnie radzą sobie na stanowiskach kierowniczych i związanych z zarządzaniem. Nie lubią stagnacji i powtarzalności. Najlepsze zawody dla Barana to żołnierz, inżynier, lekarz, kierowca, polityk. Znak zodiaku ułatwia im też zawodowe uprawianie sportu.

Barany uwielbiają być w ruchu. Dotyczy to również aktywności fizycznej. Chętnie i z dobrymi wynikami biegają, uprawiają wspinaczkę, jeżdżą na rowerze, czy rolkach.

Negatywne cechy u Barana to egoizm, nietakt, lekkomyślność, skłonność do kłótni, agresja. Barany kochają namiętnie i są w związkach dość zaborcze. Same jednak potrzebują wokół siebie przestrzeni i źle reagują na próby zawłaszczenia przez partnera.

Rady dla rodziców

Wulkan energii, żywe srebro to określenia, które w pełni oddają charakter małego Barana. Od najmłodszych lat dzieci spod tego znaku potrzebują wiele przestrzeni, zabaw na świeżym powietrzu i treningów sportowych, by dać ujście rozpierającej je energii. Nie dla Baranów spokojne czytanie książeczek, czy lepienie figurek z plasteliny. Dzieci spod tego znaku najchętniej spędzają czas na podwórku, placu zabaw, boisku. Wcześnie puszczają maminą spódnicę i zaczynają odkrywać świat na własną rękę. Ulubione zabawki to rower, hulajnoga, jeździk. Małe Byki uwielbiają bawić się w Indian, wspinać po ściankach, wymyślać zabawy, dzięki którym mogą się wcielać w postaci przeżywające wspaniałe przygody. Dzieci urodzone w tym znaku są ambitne, lubią błyszczeć na tle rówieśników. Potrzebują małych sukcesów, by zaspokoić swoją potrzebę potwierdzenia. Byki są obdarzone muzycznym talentem, lubią też sporty związane z piłką. Dobrze czują się częścią zespołu, łatwo wchodzą w relacje z innymi. Rodzice mogą więc wspierać ich talenty i zapisać do drużyny sportowej, czy orkiestry dziecięcej. Byki mają jednak tendencje do narzucania innym swojego zdania. Trudno im zawierać kompromisy. Rodzice powinni więc z uwagą obserwować relacje małych Byków z kolegami i zachęcać je do wysłuchania i zaakceptowania innych poglądów. Chęć rządzenia przejawia się również w kontaktach z rodzicami. W wychowaniu dzieci Byków konieczny jest spokój i konsekwencja. Dzieci spod tego znaku często próbują grać w domu pierwsze skrzypce. Jasno postawione zasady i ich przestrzeganie przez wszystkich członków rodziny pozwolą odnaleźć się małym Bykom w domowej hierarchii. Dzieci Byki nie sprawiają poza tym większych problemów wychowawczych. W szkole świetnie sobie radzą i należą często do czołówki uczniów z najlepszymi wynikami.

Znane Barany: Ignacy Łukasiewicz, Gabriela Zapolska, Joseph Haydn, Zbyszko Cyganiewicz, Giacomo Casanova, Marlon Brando, Wojciech Bogusławski, Leon Wyczółkowski, Mikołaj Gogol, Claudia Cardinale, Leonardo da Vinci, Charlie Chaplin

Zdjęcie:pixabay.com