Zakupy w aptece na kolki niemowlaka
Noworodek-zdrowie-kolkisrodki-z-apteki

W aptece dostępne są różne preparaty na kolkę. Pamiętaj, by nie podawać ich bez konsultacji z lekarzem i przed podaniem leku dokładnie przeczytać ulotkę informacyjną.

WINDI – Rurka do odgazowania
Kateter delikatnie stymuluje mięśnie odbytu, prowadząc do ich naturalnego rozluźnienia i w efekcie uwolnienia gazów z jelit. Koi ból i znosi niepokój u dziecka. Jest bezpiecznym wyrobem medycznym przypominajacym wentyl, przeznaczonym specjalnie do tego celu.

BOBOTIC
Krople zawierające simetikon o smaku malinowym. Łagodzą takie objawy jak kolka, wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, niestrawność, związanych z nagromadzeniem gazu w obrębie przewodu pokarmowego.

INFACOL
Zawiera simetikon. Preparat polecany w celu załagodzenia dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym-wzdęcia, bóle kolkowe spowodowane nagromadzeniem się gazów

GRIPE WATER
Woda koperkowa (Gripe Water) zawiera olej z nasion kopru włoskiego oraz wodorowęglanu sodu. Preparat ten łagodnie usuwa gazy trawienne u niemowląt oraz kolkę. Woda koperkowa działa podwójne (Dual Action), olej koperkowy rozgrzewa i rozluźnia brzuch oraz rozbija zalegające w nim pęcherzyki powietrza, a dwuwęglan sodu neutralizuje kwas w brzuszku dziecka. Wynikiem działania preparatu Woodward’s Gripe Water jest głośne odbicie. Preparat ten pomaga w pozbyciu się kolki, bólów brzuszka oraz wzdęć dziecka występujących szczególnie podczas przejścia z pokarmu ciekłego na pokarm stały.

DELICOL
Preparat z laktazą. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli. Niedobór laktazy może  skutkować przejściowymi dolegliwościami trawiennymi spowodowanymi nietolerancja laktozy w pożywieniu. Może to być istotny czynnik u dzieci z kolką.

ESPUMISAN
Zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie. Dzięki temu uwolnione w ten sposób gazy mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit.

HERBATY
Można też podawać herbatkę rumiankową lub koperkową.

Inne tematy, które mogą Cię zainteresować:

Zdjęcie: Zgoda na publikowanie wizerunku podpisana z Shutterstock Inc.