fbpx

Mój związek

Nigdy nie ma idealnego momentu na dziecko, ale warto przed ciążą wspólnie z shutterstock_71071063partnerem przeanalizować i poznać wzajemne wizje życia po narodzinach dziecka? Zadziwiające jak wiele konfliktów dałoby się uniknąć, gdyby rodzice otwarcie mówili o swoich pragnieniach i oczekiwaniach a przede wszystkim pożegnali się z lansowaną przez media wizją słodkiego bezproblemowego rodzicielstwa. Czy tego chcesz, czy nie, musisz mieć świadomość, że macierzyństwo niesie z sobą wiele cudownych, niezapomnianych chwil, ale też nieodwracalnie zmienia dotychczasowe życie.  Związek, praca, hobby, sposób spędzania wolnego czasu, to wszystko będzie musiało funkcjonować inaczej, gdy na świecie pojawi się dziecko. Inaczej nie oznacza gorzej. Już samo planowanie ciąży, zwiastuje zmianę, więc zastanów się wspólnie z ojcem dziecka, czy jesteście na nią gotowi. Czy w równym zakresie zamierzacie brać udział w opiece nad dzieckiem? Jak będą wyglądały kwestie finansowe, religijne? Jak pogodzić życie rodzinne i zawodowe? Kto pomoże w opiece nad dzieckiem i przy jego wychowaniu? Poniższe artykuły pomogą w organizacji życia rodzinnego jeszcze przed narodzinami malucha.

 

Domowe równouprawnienie

Gdy trzeba się rozstać

Jesteś babcią, ciocią, siostrą – co możesz zrobić dla młodej mamy

Jak poznać, że on kocha

Zdjęcie: Zgoda na publikację wizerunku podpisana z Shutterstock Inc.

4 komentarze do “Mój związek

  1. Moja historia też nie jest zachęcająca. Ja i dziecko mamy swoje życie, zabawy, spacery. tata w tym w ogóle nie uczestniczy. W zasadzie gdyby nie posiłki w ogóle nie spędzalibyśmy czasu razem.

  2. ja się właśnie rozwodzę. Czy winne temu dziecko? Nie mogę tak powiedzieć, bo kocham synka najbardziej na swiecie, ale faktem jest że jego narodziny wszystko zmieniły.

  3. chcialabym nadal być pociągająca małżonka a nie tylko mama, ale obowiązków w pracy i w domu jest tyle, ze na randki nie mam czasu. Wiem, ze to złe, bo sporo ze związku nam ucieka, ale czy da sie inaczej?

    1. Kryzysy po narodzinach dziecka zdarzają się bardzo często, szczególnie jeśli wchodzimy w rodzicielstwo z nierealnymi oczekiwaniami, że zawsze będzie tylko miło, pięknie, jak z obrazka.Pocieszający jest fakt, że większości par udaje się wyjść z tych trudnych chwil obronną ręką i cieszyć się większą rodziną. Zachęcam Cię do przeczytania artykułu: https://mama-to-wie.pl/moja-rodzina/gdy-pojawia-sie-dziecko/. Pomoże Ci to spojrzeć na swoją sytuację z innej perspektywy. Nie tylko Ty masz takie problemy. Ważne, by starać się znaleźć ich rozwiązanie a nie czekać na eskalację konfliktów.

Możliwość komentowania została wyłączona.