fbpx

Karmienie piersią

rak piersi

Dobry wpływ, jaki ma karmienie piersią na zdrowie i dalszy rozwój fizyczny i psychiczny dziecka nie podlega dyskusji. Mleko mamy jest zawsze pod ręką, nie za ciepłe, nie za zimne. Pomaga uspokoić maluszka, koi lęki, ba zastąpi nawet zgubiony smoczek.

Nic więc dziwnego, że większość z nas będąc w ciąży chce i planuje karmienie piersią. Choć wydawałoby się, że nie ma nic bardziej naturalnego na świecie niż karmienie piersią, często na początku pojawiają się trudności i dziesiątki pytań. Poniżej przedstawiamy kilka artykułów, które wprowadzają w temat karmienia piersią, wyjaśniają wątpliwości i są wsparciem w pojawiających się problemach.

ABC karmienia piersią – przeczytaj wszystko co warto wiedzieć

 

5 komentarzy do “Karmienie piersią

  1. Mi najbardziej pomogła praktyka. To co robiła mi z piersiami położna, to był koszmar. Płakała córka i ja. W domu na spokojnie krok po kroku uczyłyśmy się karmić, ale początek był fatalny.

  2. Bardzo chciałam karmić, ale niestety nie udało mi się. Piersi bolały, były gorąca, a córka nie potrafiła ssać. Nikt mi nie chciał pomóc i w końcu przeszłyśmy na butelkę. Żałuję, że nie trafiłam wcześniej na tę stronę.

    1. Najłatwiej znaleźć zaufaną osobę przez szkołę rodzenia, do której chodziłaś. Zapytaj też w rejonowej przychodni. Ostatecznie pozostaje wyszukiwarka i poszukanie w internecie poradni lub doradczyni laktacyjnej w swoje miejscowości. Kilka wskazówek znajdziesz też tutaj: https://mama-to-wie.pl/noworodek/nawal-pokarmu/

  3. Dziękuję za taki fajny zbiór informacji na ten dla mnie ważny temat! Bardzo mi sie podoba strona z odpowiedzmi na pytania! Chyba nic nie trzeba dodać!
    Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam Ulka

Możliwość komentowania została wyłączona.