Ciaza-ciwczenia-w-ciazy-proste-cwiczenia-dla-przyszlej-mamyPamiętaj o rozgrzewce, porozciągaj się trochę, nie zapominaj o nawodnieniu. Nigdy gwałtownie nie kończ ćwiczeń. Ochłoń, daj sobie parę minut na to by odpocząć, zanim pójdziesz pod prysznic, czy rozpoczniesz inne zajęcia.

Bądź systematyczna. Nie rezygnuj z aktywności fizycznej, nawet gdyby miał być tylko spacer.

Nie forsuj się w upały. Unikaj nadmiernego wysiłku. Jeśli nie możesz normalnie rozmawiać podczas ćwiczeń, zmniejsz tempo.

Miej zawsze pod ręką butelkę niegazowanej wody mineralnej. Pił małymi łykami podczas ćwiczeń, by uniknąć odwodnienia. Zapobiegniesz w ten sposób omdleniu.

Zanim zaczniesz uczęszczać na zajęcia jogi, czy pilatesu upewnij się, czy prowadzący ma uprawnienia, by prowadzić kurs dla ciężarnych.

Jedna z najbardziej polecanych form aktywności ruchowej dla kobiet w ciąży jest pływanie. Sprawdza się zwłaszcza w zaawansowanej ciąży, kiedy duży brzuch utrudnia wykonywanie innych ćwiczeń. Ruch w wodzie znakomicie odpręża, hartuje skórę i zapobiega rozstępom i pozwala zapomnieć o dodatkowych kilogramach. W wodzie znowu poczujesz się lekko i swobodnie.

Zanim rozpoczniesz ćwiczenia, upewnij się, że ciąża przebiega prawidłowo i nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

Zdjęcie: Prawa do wykorzystania wizerunku podpisane z Shutterstock Inc.