Czas pandemii wstrzymał świętowanie wszelkich dni okolicznościowych, a przynajmniej uniemożliwił ich celebrację w większym gronie. Nie ulega wątpliwości, że Dzień Dziecka to czas w roku, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Dzień pełen atrakcji z reguły zapewniało każde większe miasto w kraju. Tym razem, tak jak w roku ubiegłym, świętowanie musimy przenieść do domów. Właśnie dlatego warto postawić na dobrą zabawę, wybierając prezenty, które spodobają się najmłodszym i ich rodzinom.

Atrakcje na Dzień Dziecka

1 czerwca to radosne święto, które z pewnością kojarzy się z gwarem dzieci, biorących udział w zawodach na boisku szkolnym bądź korzystających z licznych atrakcji pojawiających się w ich mieście. Wesołe miasteczka, pokazy cyrkowe, koncerty ulubionych gwiazd muzycznych, konkursy. Festiwalowa aura aż kleiła się od waty cukrowej i roznosiła zapach popcornu. Niestety wraz z początkiem pandemii huczne i liczne obchody Dnia Dziecka zostały wstrzymane.

By nie tracić wiary w normalność, zaczęto organizować wydarzenia online, spotkania w parkach w mniejszych gronach, imprezy rodzinne. W gruncie rzeczy chodzi przecież o spędzenie tego czasu w najbliższym gronie – można rzec nawet, że chodzi o wspólną, rodzinną zabawę, która może być realizowana na różne sposoby.

Jak świętować Dzień Dziecka?

Świętowanie w domu wydaje się niemożliwe? A jednak! Przygotowaliśmy dla Ciebie top trzy pomysły na dzień dziecka w rodzinny rodzinnej atmosferze. Dzięki nim to dziecko będzie gwiazdą!

1. Pokaz mody na świeżym powietrzu lub w salonie

Młode modelki i przyszłe księżniczki będą zachwycone perspektywą wystąpienia na modowym wybiegu. By jednak w pełni cieszyły się swoją wielką chwilą, warto zadbać o odpowiednie gadżety. Biżuteria, ozdoby do włosów, najmodniejsze perfumy, ulubiona sukienka, wymarzona lalka lub pluszak do towarzystwa. Obdaruj swoje dziecko najlepszymi kosmetykami i dodatkami i pozwól mu poczuć się w Dniu Dziecka, jak postać z ulubionej bajki!

2.Wyprawa w kosmos

Niemożliwe? Wszystko jest możliwe! Zwłaszcza z LEGO, najmodniejszymi grami planszowymi. Warto rozejrzeć się za produktami dla dzieci w odpowiednim wieku, np. zabawki dla 5-latków będą spełniać inne wymagania niż dla nastolatków. Dla młodszych dzieci dostępne są takie produkty, jak LEGO Duplo Lot promem kosmicznym, starszakom, a zwłaszcza fanom Star Wars, z pewnością przypadnie do gustu LEGO Star Wars Imperialny wahadłowiec. A może szybki quiz wiedzy o kosmosie dla młodych naukowców? Zbadaj ze swoim dzieckiem świat gwiazd i planet. A wieczorem możecie rozłożyć koc w ogrodzie lub w parku, by obserwować konstelacje w rzeczywistości.

3. A może do kina?

Ale kina zamknięta lub ograniczona w nich ilość miejsc! Nic straconego. Wystarczy zaciemnić pokój, wypożyczyć rzutnik, rozstawić laptop lub telewizor i zadbać o przekąski – żelki, popcorn i lody. Możecie też zbudować namiot lub bazę z mebli i skryć się w niej, by było klimatycznie. A do tego ulubiona bajka Twojego dziecka, nowość kinowa lub film familijny. Brzmi wspaniale, prawda? Przygoda z filmami dla dzieci sprawdzi się na każdy wieczór.

Jeśli szukasz innych inspiracji do stworzenia fantastycznego dnia pełnego wrażeń, wybierz kierunek: zabawa i koniecznie wybierz najlepsze prezenty na dzień dziecka. ?

Autor i zdjęcie: gandalf.com.pl