tif-full-1-41_2Rozpieszczaj siebie

Artykuł sponsorowany
Ciąża to wyjątkowe dziewięć miesięcy w życiu kobiety. Niestety jest to okres bardzo obciążający organizm przyszłej mamy min. za sprawą intensywnych zmian hormonalnych jak również powiększającego się brzuszka. Pojawiają się wahania nastrojów, senność. W tym okresie zmienia się również kondycja skóry, wykazując większą wrażliwość i przesuszenie. Przyszłe mamy powinny odwiedzać SPA w ciąży, korzystając z zabiegów relaksacyjnych i pielęgnujących skórę, poprawiających poziom nawilżenia i odżywienia skóry. Bardzo istotne jest, aby kobieta w ciąży dbała o swoje ciało i dzięki temu czuła się piękniejsza i szczęśliwsza.Babymoon akcepted_2
W SPA na Wyspach wiemy jak wyjątkowe są potrzeby kobiet ciężarnych, dlatego specjalnie dla Was została stworzona oferta zabiegowa – z myślą o komforcie i bezpieczeństwie przyszłych mam. Nasi terapeuci SPA dbają o to by każdy zabieg wykonywany był w atmosferze pełnego wyciszenia i relaksu, w trosce o Was.
Podejmowane w ciąży działania pielęgnacyjne powinny być systematyczne gdyż tylko regularna pielęgnacja przynosi najlepsze efekty. Należy pamiętać, że w okresie ciąży zabiegi powinny być dobierane z wyjątkową rozwagą. Nasi eksperci z ogromną przyjemnością pomogą w doborze odpowiedniej pielęgnacji zarówno gabinetowej jak i domowej.

Zabiegi dla kobiet w ciąży

Manicure jak najbardziej może być wykonywany, należy uważać jedynie, by wykonywać go delikatnie. Kwestią sporną jest malowanie paznokci, gdyż wielu lekarzy ginekologów ogląda paznokcie swoich pacjentek, jako zwierciadło ich stanu zdrowia. W ostatnich miesiącach ciąży można zrezygnować z malowania paznokci. Bardzo dobrym zabiegiem dla paznokci jest tradycyjny manicure japoński, który przede wszystkim odżywia i wzmacnia płytkę paznokciową. Szalejące w organizmie hormony powodują, że panie w tym okresie zaczynają skarżyć się na łamliwe i kruche paznokcie, trzeba więc je dodatkowo odżywiać.

Jak zadbać o piersi?

W czasie ciąży tylko skóra podtrzymuje rosnące piersi. Warto dbać, by miała solidne rusztowanie. Okolice te są niezwykle wrażliwe i – niestety – podatne na rozstępy oraz wiotczenie. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Znakomite rezultaty przynoszą naprzemienne natryski ciepłym i chłodnym strumieniem wody łączone z peelingiem. Poprawiają ukrwienie i napięcie skóry. Wykonując peeling bądź nakładając krem czy maskę, należy omijać okolice brodawek, by nie pobudzić oksytocyny, odpowiedzialnej za skurcze macicy.

Bardzo dobre rezultaty przynosi zabieg łączony rozpoczynający się peelingiem, maską i nałożeniem kremu. Maska powinna mieć tak dobrane składniki, by wzmacniać skórę i przeciwdziałać rozstępom. Nie używamy masek zawierających algi (ze względu na zawartość jodu) czy rozgrzewających. Krem nakładany na piersi powinien nie tylko ujędrniać i napinać skórę, ale też przeciwdziałać obrzękom oraz zmniejszać wrażliwość i bolesność piersi. Dlatego najlepsze są preparaty przeznaczone specjalnie dla przyszłych mam, o odpowiednio dobranych składnikach i najlepiej bezzapachowe.

tif-full-1-29s_2

Odpowiednie preparaty – zapobieganie rozstępom i cellulitowi

Okolice brzucha traktujemy bardzo delikatnie i ostrożnie. Niewskazane są silnie działające maski czy peelingi. Najlepsza pielęgnacja tych okolic to delikatne wmasowanie specjalnego preparatu na rozstępy dla kobiet w ciąży. Ponieważ większość preparatów na rozstępy dostępnych na rynku zawiera sporą ilość składników niedozwolonych, najlepiej jest mieć w swoim gabinecie specjalne preparaty na rozstępy i antycellulitowy. Ich skład jest tak dobierany, by był jak najbardziej bezpieczny. Należy też uświadomić klientce, że jednorazowe nałożenie preparatu na rozstępy przy okazji wykonywanego zabiegu to zdecydowanie za mało. Aby uniknąć rozstępów, należy taki kosmetyk nakładać codziennie rano i wieczorem.
Pełna oferta dla kobiet w ciąży dostępna jest w Hotelu Trzy Wyspy w Świnoujściu na www.trzywyspy.pl w zakładce SPA – SPA dla przyszłych mam. Hotel ten, w ramach projektu Babymoon na Wyspach organizuje wczasy dla kobiet w ciąży i ich partnerów połączone z relaksem w SPA, szkołą rodzenia oraz sesją ciążową. Więcej informacji na www.babymoon.com.pl

Zgoda na publikację zdjęcia: Hotel*** “Trzy Wyspy