Wydaje Ci się, że Twoja pociecha tonie w zabawkach, a tak naprawdę żadna z nich nie zajmuje jej uwagi na dłużej? A może szukasz prezentu pod choinkę dla dziewczynek z rodziny, ale nie wiesz, jaki upominek będzie udany? Znamy odpowiedź – klocki dla dziewczynek to strzał w dziesiątkę! Dlaczego warto wybrać klocki na prezent dla dziecka niezależnie od okazji?

Jak klocki wpływają na rozwój dziecka i jego umiejętności społeczne?

Trudno przecenić wpływ, jaki klocki mają na udane dzieciństwo. Przede wszystkim przygotowują malca do współpracy w grupie – respektowania pomysłów innych i proszenia o pomoc. Jeśli Twoja pociecha nie chodzi jeszcze do żłobka ani przedszkola, do wspólnych zabaw klockami dla dziewczynek warto zaangażować bliskich. Rozwijaniu chęci do wspólnego działania pomaga budowanie z klocków nie tylko z nieco starszym rodzeństwem lub kuzynostwem, lecz także z dorosłymi, chociażby z rodzicami lub wujostwem.

Niektóre zestawy pozwalają również na odgrywanie ról społecznych, co lubią zwłaszcza kilkuletnie dziewczynki. Mowa o klockach dla maluchów, z których można zbudować np. dom i bawić się w gotowanie w kuchni. Małe artystki przez odgrywanie ról intuicyjnie rozumieją nie tylko naśladowanie dorosłych widywanych na co dzień, lecz także powtarzanie scenek zobaczonych w ulubionych animacjach… Wśród klocków dla dziewczynek znajdziesz wiele zabawek z bajek, dzięki którym Twoja pociecha łatwo zostanie małą aktorką.

Pozostałe zalety zabawy klockami dla dziewczynek

Budowanie z klocków jest doskonałym ćwiczeniem innych kompetencji, ważnych w rozwoju każdego dziecka. Pierwsze klocki dla dziewczynki, np. z serii Lego Duplo, przy wsparciu opiekunów pomogą dziecku rozróżniać kolory. Konstruowanie wspiera również rozwój motoryki małej, bo wymaga od dziecka precyzji, która z zabawy na zabawę poprawia jej zdolności manualne. Sprawność rączek będzie nie do przecenienia, kiedy pociecha zacznie rysować, kreślić szlaczki, a potem pisać pierwsze litery i zapisywać cyfry.

Na wszystkich etapach edukacji, już od przedszkola, smykowi przydaje się umiejętność skupienia uwagi na zadaniu, a każda chwila spędzona z klockami do budowania wymaga pełnej koncentracji. Korzystanie z instrukcji składania klocków w konkretny kształt wspiera logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną, zresztą tych samych zdolności potrzeba do wzniesienia konstrukcji według własnego pomysłu.

Klocki dla dziewczynek na Allegro – polecane zestawy

Platforma zakupowa Allegro to odpowiednie miejsce w polskim Internecie, żeby wybrać tę odpowiednią spośród wielu ofert w atrakcyjnych cenach. Na Allegro znajdziesz mnóstwo wyjątkowych zestawów klocków dla dziewczynek. Które z nich warto podarować pociesze?

  1. Lego Duplo na Allegro to duże klocki dla dziewczynek w wieku od 1,5 roku do 5 lat. Niektóre zestawy są odpowiednie dopiero dla dwulatek, dlatego zanim wrzucisz zabawkę do wirtualnego koszyka, upewnij się, że wybrana jest dostosowana do potrzeb Twojej półtorarocznej pociechy. Klocki Lego Duplo dla dziewczynek to pojemniki w kształcie klocka, które kryją w sobie mnóstwo elementów – od kolorowych klocków różnej wielkości, przez urocze kwiatki, po ludziki. Zwróć również uwagę na zestawy tematyczne i bajkowe. Komplety ze zwierzętami, przestronne domki z wyposażeniem i różowa kolejka sąsiadują m.in. z zestawami z Myszką Minnie.

  2. Lego Disney na Allegro warto kupić, jeśli Twoja córka uwielbia bajki z kultowego studia animacyjnego. Układanie klocków to rozwijająca rozrywka, a zbudowany zestaw zachęca do dalszej zabawy. Zamek Elsy lub innej księżniczki znanej z filmów Disneya zachęca do odgrywania scen z ulubionych pełnometrażowych animacji albo wymyślania całkiem nowych przygód bohaterów. Wśród najciekawszych zestawów warto wymienić np. serię z Myszką Mickey i Myszką Minnie, która jest przeznaczona dla dzieci co najmniej czteroletnich. Zwróć również uwagę na mniejsze komplety klocków Lego Disney, które Twoja córka z radością podaruje na urodziny przyjaciółce z przedszkola – to m.in. Przygoda Elsy na targu i Królewska karoca Aurory.

  3. Kultowe klocki Lego Friends na Allegro to zabawka z serialu dla dziewczynek. Dziecko może odtwarzać perypetie przyjaciółek, gdy w jej królestwie pojawi się nowy zestaw. Szukasz klocków dla czterolatki? Najprostsze zestawy na pewno ucieszą Twoją pociechę. Nie brakuje propozycji dla pociech, które mają od 5 do 8 lat. Jeśli Twoja córka pokocha serię Lego Friends, długo będzie mogła zachwycać się kolejnymi kompletami odpowiednimi dla dzieci w jej wieku. Przygodę z przyjaciółkami dobrze zacząć od mniejszych zestawów, takich jak Pudełka przyjaźni czy Kostki do zabawy. Dziewczynkę zafascynowaną budowaniem z klocków Lego dla dziewczynek wprawią w zachwyt duże zestawy, np. Szpital W Heartlake czy Domek na drzewie Mii.

Na koniec pamiętaj, że oferta duńskiej marki Lego to nie wszystkie klocki dla kilkulatki, które znajdziesz na Allegro. Na uwagę zasługują chociażby zestawy Mega Bloks, zwłaszcza te z lalką Barbie w wersji mini. Ciekawe są też propozycje od Playmobil – poza typowymi zestawami łatwo znajdziesz także klocki z bohaterami bajek uwielbianych przez dziewczynki.


Autor i zdjęcie: allegro.pl