Ferie letnie jest to okres kiedy dzieci i młodzież odpoczywający od codzienności szkolnej, oraz związanych z nimi obowiązków. Każdy z nas za czasów dzieciństwa oczekiwał na przestrzeni roku szkolnego upragnionego momentu doczekania ponad dwumiesięcznej laby.

Wakacje, czyli idealny czas na samorozwój naszej pociechy

Niektórzy spędzali go aktywnie ze znajomymi, inni przed komputerem, a jeszcze inni w książkach. Jednak według mnie istnieje zaledwie jeden, jedyny słuszny sposób na spędzenie chociażby części wakacji, a są nim kolonie i obozy tematyczne. Jedne z najpiękniejszych momentów mojego dzieciństwa wyniosłem właśnie z nich i wiele bym dał, aby mógł jeszcze chociażby raz wrócić do tych czasów i ponownie to przeżyć.

Obozy taneczne, fantastyczna sprawa, zarówno dla dzieci, jak i młodzieży

Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla każdej pociechy, niezależnie od wieku. Jak doskonale wiadomo taniec pomaga spalać zbędne kilogramy, budować zdrową sylwetkę, wzmacniać praktycznie wszystkie partii mięśni organizmu, ponadto niwelując przy tym, poprawiając samopoczucie, oraz buduje pewność siebie, a także poczucie własnej wartości. Są do kwestie kluczowe kwestie, dla młodych, dopiero rozwijających się zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym organizmów. Taniec może stać się odskocznią od szarej codzienności, a nawet pasją na calutkie życie. Nastolatkowie uprawiający regularnie taniec, zwykle rozwijają się w wybranym przez siebie jego rodzaju. Specjalnie dla takich odbiorców organizatorzy aranżują obozy tańca między innymi takiego rodzaju jak latynoamerykański, nowoczesny, czy też towarzyski. Oczywiście są ponadto specjalne wyjazdy pod charakterem ogólnym, które zawierają różne rodzaje po trochu.

Młodzież dzielona jest na grupy względem umiejętności, a w programie zajęć znajdują się co więcej jogging, stretching, a także zajęcia rozciągające ciało, działające na zasadzie rozgrzewki. W przypadku młodszych dzieci, następuję próba zapoznania się z różnymi rodzajami tańca, dzięki czemu będą się one mogły ukierunkować na konkretny, najbardziej atrakcyjny dla nich typ. W programie dla dzieci znaleźć możemy prawdziwy mix tańców, między innymi hip hop, pop, disco, jazz, balet, zumbę, a także podstawy, oraz elementy tańców latynoamerykańskich i towarzyskich. Ważne w kwestii wyboru obozu jest aby zajęcia były liczne, dobrze prowadzone przez fachowców, kochających swoją pracę, a także zostały wspomagane przez inne zajęcia. Na obozach tanecznych, zarówno młodzież, jak i osoby o wiele młodsze nie tylko nabywają nowe umiejętności w kwestii tańca, ale ponadto rozwijają swoją kreatywność, czy umiejętność pracy w grupie.

Kogis, idealne miejsce do znalezienia obozu, tudzież koloni dla naszej pociechy

Jeżeli zdecydujecie się wysłać swoje dzieci na jakikolwiek zjazd o tematyce tanecznej, to jedynym właściwym miejscem gdzie takowy znajdziecie będzie strona Kogis, a tutaj znajduję się link kierujący do niej https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/taneczne/. Na serwisie tym znajdziecie obozy taneczne na terenie całej Polski, dosłownie, zarówno w górach, czy nad morzem, lub jeziorem. Na portalu tym znajdziecie masę ciekawych ofert. Przykładowymi są obóz tańca nowoczesnego na Kaszubach, skierowany do osób w wieku 10-15 lat, obóz musicalowy “Brodway” dla młodzieży pomiędzy 11, a 17 rokiem życia, odbywający się nad morzem, czy obóz taneczny wakacyjny rytm, który będzie miał miejsce w Łazach koło Kielna.

Oczywiście na portalu Korgis można znaleźć, wiele innych interesujących ofert kolonii, czy obozów, o różnych tematach dla dzieci i młodzieży, co więcej znajduję się na nim specjalna wyszukiwarka za pomocą której będziemy wybrać ofertę dostosowaną do naszych potrzeb, zwracając uwagę na wiek uczestnika, bądź uczestniczki, datę przyjazdu, kategorię wyjazdu, czy nawet interesującą nas cenę całego przedsięwzięcia. Kogis niezaprzeczalnie jest godne zaufania i w pełni polecam korzystać z jego usług, na pewno się nie zawiedziecie.

Autor i zdjęcie: kogis.pl