Czy przestaniecie mnie kochać?

czy przestaniecie mnie kochaćPojawienie się nowego członka rodziny wywołuje dużo emocji w rodzicach, rodzinie. Toczą się różne rozmowy, zmienia się wygląd mamy, może ona czuć się zmęczona i nie mieć już tyle czasu, ani ochoty na zabawę ze starszym dzieckiem. To sprawia, że maluchowi mogą przyjść do głowy takie myśli, że nie jest już kochane i potrzebne.
Dziecku nie wystarczy powiedzieć, że i tak jest kochane, że zawsze będzie ukochanym synkiem, czy wyjątkową córeczką. Nawet w ferworze kupowania nowej wyprawki i pierwszych tygodniach opieki nad noworodkiem, trzeba zadbać o czas spędzany ze starszym dzieckiem, wspólne rytuały, które zapewnią mu poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zawsze przed snem, miał czytaną bajkę, niech tak nadal będzie. Podobnie z popołudniowym spacerem po przyjściu z przedszkola, odpoczynkiem na kanapie, czy porcją przytulenia i całusów po przyjściu taty z pracy.

Pytania dotyczące wychowania przedszkolaka

Inne pytania, które mogą Cię zainteresować:

 

Zdjęcie: Prawa do wykorzystania wizerunku podpisane z Shutterstock Inc.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)

Jedno przemyślenie nt. „Czy przestaniecie mnie kochać?

  1. To się wydaje czasem śmieszne, czasem przerażające, jakie myśli przychodzą starszemu dziecku do głowy. Ktoś kiedyś powiedział, ze emocje są takie same, jakby żonie do domu przyprowadzić młodszą, piękniejszą dziewczynę – drugą żonę i kazać pierwszej się z nią zaprzyjażnić.

Możliwość komentowania jest wyłączona.