Jak usamodzielnić starszaka?

Przedszkolak-wychowanie-jak-usamodzielnic-starszaka-275105663
Przede wszystkim nie na siłę i stopniowo. Mając w perspektywie kilkumiesięcznej pojawienie się niemowlaka w domu, warto zastanowić się nad przyszłym podziałem obowiązków.

Dziecko które dotychczas było królem w domu i dookoła którego kręciły się wszystkie sprawy, nie odda swoich przywilejów bez walki. Jeśli więc maluch, będzie musiał np.: zostawać pod opieką innych osób, przyzwyczajajmy go do tego małymi krokami. Niech wyjście na spacer z nianią, czy babcią będzie dla niego frajdą. Można też zapisać malucha na zajęcia muzyczne, czy plastyczne, tak by wyjście z domu i kontakt z innymi osobami kojarzyły mu się z zabawą i przyjemnością. Dobrze też zadbać o to, by np.: maluch nauczył się, że kąpie i usypia go tata. To samo dotyczy ubierania i karmienia. Niezależnie od tego warto uczyć starszaka samodzielności, podkreślając, że fajnie jest uczyć się nowych umiejętności i dobrze jest zrobić coś samodzielnie.

Pytania dotyczące wychowania przedszkolaka

Zdjęcie: Prawa do wykorzystania wizerunku podpisane z Shutterstock Inc.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)

Jedno przemyślenie nt. „Jak usamodzielnić starszaka?

  1. Najważniejsze to nie wyręczać i zachęcać to robienia wielu rzeczy samodzielnie. A że czas nagli to sama czasem wolę ubrać buty synkowi niż czekać aż zrobi to sam. A potem się denerwuję, że następnym razem czeka aż to zrobię.

Możliwość komentowania jest wyłączona.