Maluch ma już kilka miesięcy i czuję się przygnębiona i wyczerpana codzienną opieką nad dzieckiem. Koleżanki zdawkowo pytają, co słychać, babcie są daleko i w zasadzie całymi dniami siedzę z nim sama. Czy odzyskam radość życia?

Codzienna opieka nad dzieckiem niesie z sobą sporo rutyny i powtarzalności. Jeśli sama spędzasz z dzieckiem całe dnie, możesz czuć się zmęczona i przygnębiona, mieć wrażenie, że sporo rzeczy ci ucieka, zwłaszcza, jeśli przed ciążą byłaś aktywna zawodowo i towarzysko. Staraj się więc, jak najbardziej dbać o własną kondycję i zdrowie, by ciągłe zmęczenie nie odbierało ci radości życia. Wykorzystuj czas na spacery. W parku, na placu zabaw spotkasz mamy w podobnej sytuacji i będziesz miała z kim pogadać. Zimą warto przeglądać oferty klubów malucha, kawiarenek, które organizują spotkania dla mam. Jeśli będziesz miała okazję porozmawiać z innymi dorosłymi, podzielić się problemami, będzie ci łatwiej i spojrzysz z nowej perspektywy na czas, który spędzasz z dzieckiem. Tak naprawdę, czas szybko mija i te miesiące, które poświęcisz maluchowi, mogą stać się dla ciebie niezwykle radosnym doświadczeniem. Z reguły, kiedy maluch zaczyna być bardziej kontaktowy, opieka nad nim staje się łatwiejsza. Nie bez powodu mówi się, że już pierwszy uśmiech wynagradza wszystkie nieprzespane noce. Potem przychodzi czas na pierwsze świadome całusy, tulenie się, pierwsze słowo mama i kocham cię – chwile, które zapadają w serce i które pamięta się całe życie.

Powrót do wszystkich pytań dotyczących rozwoju noworodka

Inne pytania, które mogą Cię zainteresować:

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)

Jedno przemyślenie nt. „Maluch ma już kilka miesięcy i czuję się przygnębiona i wyczerpana codzienną opieką nad dzieckiem. Koleżanki zdawkowo pytają, co słychać, babcie są daleko i w zasadzie całymi dniami siedzę z nim sama. Czy odzyskam radość życia?

Możliwość komentowania jest wyłączona.