Moje dziecko domaga się ciągłej uwagi i zbawiania. Jak nauczyć go samodzielnej zabawy, by w spokoju napić się herbaty, lub skorzystać z łazienki bez histerycznego wrzasku w tle?

Noworodek-pytania-rozwoj-domaganie-sie-uwagi-115796929To zrozumiałe, że malec domaga się uwagi rodziców a w miarę rozwoju coraz więcej rzeczy go interesuje, wydłużają się okresy czuwania i chęć zabawy. Ciągłe zajmowanie się dzieckiem jest męczące i w praktyce oznacza podporządkowanie temu rytmu dnia wszystkich domowników. Nie da się jednak ukryć, że poza zajmowaniem się dzieckiem, większość mam ma jeszcze do wykonania szereg prac domowych, bądź chciałaby po prostu trochę odpocząć. Można więc na kilka minut położyć malucha na macie edukacyjnej, ma podłodze wyłożonej miękkim kocem i poukładać dookoła kilka zabawek, zostawić na jakiś czas w kojcu. Maluchowi nie stanie się żadna krzywda. Wręcz przeciwnie. Umiejętność zajęcia się sobą (nie ukrywajmy, że dotyczy to niezbyt długiego czasu) i samodzielnego penetrowania otoczenia jest cenną umiejętnością rozwojową, której nie należy dziecku dobierać.

Powrót do wszystkich pytań dotyczących rozwoju noworodka

Inne pytania, które mogą Cię zainteresować:

 

Zdjęcie: Zgoda na wykorzystywanie wizerunku podpisana z Shutterstock Inc.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)

Jedno przemyślenie nt. „Moje dziecko domaga się ciągłej uwagi i zbawiania. Jak nauczyć go samodzielnej zabawy, by w spokoju napić się herbaty, lub skorzystać z łazienki bez histerycznego wrzasku w tle?

Możliwość komentowania jest wyłączona.