Mam bardzo trudnego niemowlaka. Wciąż płacze, marudzi, domaga się ciągłego noszenia na rękach. Czy zostanie taki na zawsze? Jak mu pomóc stać się pogodnym, radosnym dzieckiem?

Nowordek-wychowanie-trudne-niemowle-_82869481Żadne dziecko nie rodzi się knąbrne, złośliwe, czy niegrzeczne. Jeśli trafił ci się maluch, który płacze i marudzi niezależnie od tego, czy jest na rękach, czy w łóżeczku, na spacerze, czy w domu, nie pozostaje ci nic innego, jak tylko zaakceptować go takim jaki jest. Jeśli tylko nic mu nie dolega, potrzebuje jedynie ciepła, spokoju i dużo miłości. Jak najczęściej noś, przytulać, głaszcz. Spokój, uregulowany rytm dnia, bliskość najbliższych pozwolą mu z czasem dojrzeć i przystosować się do otoczenia. Na pewno trudne początki nie przesądzają o przyszłym charakterze dziecka. Jeśli opieka nad dzieckiem jest dla ciebie wyczerpująca, poproś rodzinę o pomoc. Nie obwiniaj się, że dziecko nieustannie płacze, bo jesteś złą matką. Dajcie sobie czas, a wszystko się ułoży.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wychowania noworodka

Inne pytania, które mogą Cię zainteresować:

 

Zdjęcie: Zgoda na wykorzystywanie wizerunku podpisana z Shutterstock Inc.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)

Jedno przemyślenie nt. „Mam bardzo trudnego niemowlaka. Wciąż płacze, marudzi, domaga się ciągłego noszenia na rękach. Czy zostanie taki na zawsze? Jak mu pomóc stać się pogodnym, radosnym dzieckiem?

Możliwość komentowania jest wyłączona.