Waga (22 wrzesnia-22 października)

Mocne strony
poczucie sprawiedliwości, wrażliwość na piękno, umiejętność zawierania kompromisów i współpracy z innymi ludźmi, zmysł artystyczny
Słabe strony
skłonność do przesady, skupienie na potrzebach innych i zapominanie o sobie

 Charakter Wagi

Żyj i daj żyć innym w zgodzie i spokoju to motto życiowe Wagi. Przedstawiciele tego znaku są bardzo uczuciowi, ekstrawertyczni, łatwo nawiązują relacje z innymi. Doskonale odnajdują się w każdej sytuacji i w każdym towarzystwie. Takt, zmysł dyplomacji, urok osobisty szybko zjednują im przyjaciół. Wagi mają dobrze rozwinięty zmysł estetyczny. Nikt tak jak przedstawiciele tego znaku nie doceni piękna ukrytego w muzyce, sztuce, czy architekturze. Symbolem Wagi jest bogini sprawiedliwości dzierżąca w dłoni wagę, którą sprawiedliwie odmierza na szali złe uczynki i należną im karę. By zapewnić bezstronny wyrok oczy ma przewiązane przepaską.

Dążenie do harmonii przejawia Waga również w życiu osobistym. W przypadku konfliktów, czy problemów Waga szuka rozwiązań, które mogą zaakceptować obie strony. Z tego powodu znakomicie odnajduje się w zawodach związanych np. z dyplomacją. Osoby spod znaku Wagi cechuje otwartość, elastyczność, wdzięk, naturalność i chęć niesienia pomocy. Wagi nie znoszą przemocy, agresji i ekstremalnych emocji. Świetnie sprawdzają się jako doradcy i powiernicy. Potrafią słuchać, choć niekiedy chęć znalezienia rozwiązania dobrego dla wszystkich utrudnia im podejmowanie ostatecznych decyzji. Zwłaszcza w życiu prywatnym i w związkach niechęć do wchodzenia w konflikty sprawia, że Waga ma tendencje do podporządkowywania się decyzjom niekoniecznie dla niej najlepszym. Poczucie sprawiedliwości jest u Wag tak silne, jak w przypadku żadnego innego znaku. Wagi zawsze zajmują obiektywne stanowisko, niezależnie od nacisków i podpowiedzi. Idealny zawód dla Wagi to malarz, tancerz, aktor, adwokat, sędzia, marszand, muzyk, kosmetyczka, krawiec, fryzjer, stylista, modelka, architekt wnętrz, krytyk literacki.

Rady dla rodziców

Mała Waga w domu to skarb dla rodziców. Utalentowane dziecko, świetnie odnajduje się w towarzystwie. Chętnie prezentuje swoje talenty ciociom, wujkom, dziadkom i błyszczy na każdej rodzinnej uroczystości. W domowym zaciszu może się jednak dać we znaki ciągły głód nowych wrażeń. Dziecko Waga nigdy nie ma dosyć, czy chodzi o śpiewanie, tańczenie, teatrzyk, majsterkowanie. W każdej z tych dziedzin świetnie sobie radzi, zamęczając rodziców wymyślaniem kolejnych zabaw. Dziecko spod znaku Wagi potrzebuje nieustannych wrażeń i kontaktu z innymi dziećmi. Wagi od małego są bardzo towarzyskie, szybko się zaprzyjaźniają i zapraszają nowo poznane towarzystwo do domu. Kreatywne zabawy wymyślane przez małą Wagę sprawiają, że dowodzone przez nią dzieci szybko potrafią przewrócić dom do góry nogami. Mała Waga od małego czuje się częścią rodziny, chętnie bierze udział w rodzinnych naradach. Dzięki temu rozwija swój wrodzony zmysł dyplomacji, ucząc się pokojowego rozwiązywania konfliktów. Dzieci spod znaku Wagi są niezwykle spostrzegawcze i uczuciowe. Od razu dostrzegają, kiedy w rodzinie pojawiają się konflikty, choćby rodzice starali się je ukrywać. Wrażliwa Waga potrzebuje ze strony bliskich wiele akceptacji, ciepła, fizycznej bliskości. Jest ciekawa świata, pełna wyidealizowanych wyobrażeń. Dzieci spod znaku Wagi są wszechstronnie uzdolnione, ciepłe, potrafią zaskakiwać. Pokój małej Wagi powinien być urządzony ze smakiem. Rodzice dzieci spod tego znaku powinni pozwolić im na wykazanie się własna inwencją i nie ingerować w pieczołowicie zgromadzoną w pokoju wystawę własnoręcznie zebranych kwiatów, czy kamieni.

Wagi mają wrodzone zamiłowanie do tańca, które świetnie objawia się w balecie. Nie lubią za to sportów, czy hobby nastawionych na rywalizację lub wymagających intensywnego wysiłku fizycznego. Małe Wagi szybko okręcają sobie dorosłych wokół palca, którzy zachwycają się ich wdziękiem i ulegają urokowi. Od małego przyzwyczajone są do pochwał i zainteresowania ze strony otoczenia. Lubią otaczać się pięknymi przedmiotami, ładnie się ubierać i być w centrum uwagi.

Dzieci spod tego znaku są wyjątkowo lubiane również przez rówieśników, którzy doceniają ich zmysł towarzyski, otwartość, szczerość, gotowość do niesienia pomocy, a także fantazję i kreatywność przy wymyślaniu zabaw. Wagom nie brakuje przyjaciół od najmłodszych lat. Osoby spod tego znaku już, jako dzieci nie zamykają się w wąskich grupach. Chętnie widzą wokół siebie nowe twarze wyznając zasadę, im więcej przyjaciół tym lepiej. Nastolatki Wagi świetnie radzą sobie w działalności społecznej, czy charytatywnej.

Znane Wagi

William Faulkner, Stanisław Wyspiański, Brigitte Bardot, Michał Bałucki, Horatio Nelson, Mahatma Gandhi, Maria Dąbrowska, Ivo Andric, Helena Modrzejewska, Oscar Wilde, Mahatma Gandhi, Friedrich Nietzsche, John Lennon, Guiseppe Verdi, Sting, Rita Hayworth

Zdjęcie:pixaby.com

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)