Skorpion (22 pazdziernika-21 listopada)

Mocne strony: umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, umiejętność narzucania innym własnego zdania i podporzadkowania sobie otoczenia, spryt, otwartość na zmiany, umiejętność dostrzegania szczegółów i wyciągania wniosków

Słabe strony: mściwość, pamiętliwość, skłonność do zamykania się w sobie

Charakter Skorpiona

Wytrwałość, zdecydowanie, pewność siebie, odwaga i siła są przypisane do tego znaku. Skorpiony fascynuje magia i tajemnica. Osoby urodzone w tym znaku potrafią czytać między wierszami i dostrzegać zjawiska, które pozostają w ukryciu dla innych ludzi. Nie znoszą powierzchowności i bierności. Gdy mają cel, cierpliwie będą  dążyć do jego osiągnięcia. Może to nawet trwać latami, bo Skorpiony nigdy się nie poddają.

W miłości i przyjaźni kierują się zasadą „wszystko albo nic“. Zakochane Skorpiony poświęcą wszystko, by zdobyć swoją drugą połowę. Są wierni, lojalni, ale swoim partnerom wysoko stawiają poprzeczkę. Trudno wybaczają błędy i są pamiętliwe. Życie ze Skorpionem nie jest łatwe, ponieważ są to osoby o sztywnych poglądach i mało elastyczne. Trudno im zaufać innym i są skryte. Świetnie sprawdzają się w zawodach, gdzie wymagana jest cierpliwość, systematyczność i odporność psychiczna. Nie straszne im skrajne emocje i presja. Makler giełdowy, lekarz, policjant to zawody stworzone dla Skorpiona.

Rady dla rodziców

Dzieci spod znaku Skorpiona od najmłodszych lat wyróżnia pewność siebie i zdecydowanie. Łatwo wyrażają swoje zdanie, wcześnie zaczynają chadzać własnymi drogami. Nie widać na nich kompleksów, obca im nieśmiałość, czy bojaźliwość. Silna osobowość dzieci Skorpionów sprawia, ze nie mają problemów z narzucaniem innym swojej woli. Trudno im zawierać kompromisy, tolerancja nie leży w ich naturze. Dzieci Skorpiony bywają zaborcze i zazdrosne, co może sprawiać problemy w przypadku, gdy w rodzinie pojawia się rodzeństwo. Choć maluchy spod tego znaku wydają się bardzo samodzielne i dojrzałe, potrzebują mnóstwo ciepła i uwagi. Małe Skorpiony szybko zaczynają myśleć i postrzegać świat w dorosły sposób. Nie zadowalają się zdawkowymi, dziecięcymi wyjaśnieniami. Wręcz przeciwnie. Przyjmują ze zrozumieniem poważne odpowiedzi na trudne tematy. Nie ma co próbować zbyt dzieci spod tego znaku ogólnikami, czy wykrętnymi odpowiedziami. Mały Skorpion szybko je przejrzy i będzie domagał się prawdy.

Dzieci urodzone w tym znaku uwielbiają wszystko, co jest związane z magią. Rodzice sprawią im mnóstwo radości kupując magiczne akcesoria: różdżkę, czapkę-niewidkę, karty do wróżenia, czy miotłę czarownicy. To samo dotyczy zestawu detektywa, książek o biologii i anatomii, czarodziejskich historii i opowieści o czarach. Skorpiony lubią sport, są sprawne i ruchliwe. Dobrze radzą sobie w gimnastyce i sportach wodnych. Wobec innych dzieci zachowują dystans. W grupie najpierw trzymają się na uboczu. Rodzice powinny zachęcać Skorpiony do zabawy z rówieśnikami i wspierać zawieranie dziecięcych znajomości. Nie jest łatwo zaprzyjaźnić się ze Skorpionem. Kto jednak zdoła zbliżyć się do urodzonych w tym znaku, zyska oddanego i szczerego przyjaciela. Nierzadko przyjaźnie z dzieciństwa Skorpionów utrzymują się przez wiele lat i są kontynuowane również w dorosłym życiu.

Znane Skorpiony: Pablo Picasso, Nicollo Paganini, Erazm z Rotterdamu, Silvana Mangano, Maria Skłodowska Curie, Martin Luter, Arnold Zweigm, Artur Grottger, Jawaharlal Nehru, Ignacy Paderewski, Francois Voltaire

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)