Byk (20 kwietnia-21 maja)

Mocne strony: poczucie humoru, umiejętność wychodzenia z opresji, optymizm, konsekwencja

Słabe strony: ufność, naiwność, upór

Charakter Byka

Osoby spod tego znaku przywiązują dużą wagę do wartości materialnych i życia rodzinnego. Uwielbiają dobre rzeczy począwszy od jedzenia, poprzez ubrania, wystrój wnętrz, czy biżuterię. Zamiłowanie do komfortu i luksusu towarzyszy Bykom w każdej dziedzinie życia. Byk jeśli tylko może sobie na to pozwolić, będzie wybierał najlepsze hotele, latał biznes klasą, czy spędzał urlop w najdroższych i najpopularniejszych zakątkach. To właśnie marzenia o spokojnym dostatnim życiu są motorem działań Byka. Osoby spod tego znaku konsekwentnie realizują swoje marzenia.

Byki są realistami, lubią harmonię i spokój. W miłości i przyjaźni są lojalne i oddane. Gdy coś lub ktoś je zaniepokoi osoby spod tego znaku nie cofną się przed niczym. Dla rodziny są w stanie zrobić wszystko. Z natury romantyczne na obiekt swoich westchnień nie wybierają jednak przypadkowych osób. Ważne są dla nich zarówno uroda, jak i pozycja partnera.

Byki są lojalne, szczodre, przywiązane do tradycji. Czasami przybiera to postać skrajnego konserwatyzmu i zdecydowanej niechęci do jakichkolwiek zmian. Byki trudno przekonać do nowości. Mają swoje zdanie i same wiedzą najlepiej, co im służy. Osoby spod tego znaku nie lubią się przemęczać. Wolno się uczą, lecz jeśli coś je zainteresuje i poświęcą temu dostatecznie dużo czasu, mogą osiągnąć prawdziwe mistrzostwo.

Osoby spod tego znaku znakomicie odnajdują się w zawodach związanymi z pieniędzmi, pięknem, sztuką, czy naturą.  Zawody, które pasują do tego znaku to restaurator, kosmetyczka, ogrodnik, makler giełdowy.

Rady dla rodziców

Mały Byk to bezproblemowe dziecko. Ufne, wesołe, lubiące kontakt z innymi. Dzieci spod tego znaku generalnie nie marudzą. Jedzenie, spanie, ubieranie się przebiegają sprawnie i bez buntu, ucieczek i płaczu. Wiosenne maluchy uwielbiają przyrodę. Nic nie sprawi im większej radości niż pozwolenie rodziców na prace w przydomowym ogródku, czy zakup kilku patyczaków. O kwiatki na parapecie będą dbały niczym najbardziej profesjonalny ogrodnik.

Dzieci Byki potrzebują dużo uwagi rodziców i bliskich. Chętnie się przytulają, są bardzo kontaktowe i otwarte. Wcześnie troszczą się o innych. Jako że są również bardzo odpowiedzialne, z powodzeniem można im powierzyć np.: opiekę nad psem, czy kotem. W pokoiku dzieci Byków nie powinno więc zabraknąć miłych pluszaków, czy książek o zwierzętach.

Dzieci spod tego znaku chętnie włączają się w domowe obowiązki. Żyją tym, co się dzieje w domu, nierzadko naśladując w dziecięcych zabawach sytuacje zaobserwowane np. między rodzicami, czy też pieczenie ciasta, gotowanie, sprzątanie, pranie. Z tego powodu warto zawsze założyć, że z „pomocą” małego Byka wszelkie czynności domowe będą trwały nieco dłużej. Potrzebuje on po prostu nieco więcej czasu, by złapać wiatr w żagle.

Dzieci Byki wykazują często ponad przeciętne zdolności muzyczne i kochają sztukę. Warto wspierać te talenty, choć rodzice powinni mieć na uwadze, by ich pociechy mogły je rozwijać w naturalny sposób i we własnym tempie. Presja na wyniki, nadmierna ambicja są dla małych Byków bardzo destrukcyjne. O wiele lepsze rezultaty można w ich przypadku osiągnąć zamieniając żmudne ćwiczenia w zabawę.

Dzieci Byki dobrze odnajdują się w grupie. Są lubiane, nie dominują, ale też nie są nieśmiałe, czy wycofane. Od najmłodszych lat chętnie włączają się w działania o charakterze społecznym.

Znane Byki: Henryk Sienkiewicz, Stanisław Moniuszko, Karol Marks, Książę Józef Poniatowski, Władysław Reymont, Marina Vlady, Carl Linneusz, Jan Kiepura, Bertrand Russel

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)