Bliźnięta (21 maja- 20 czerwca)

Mocne strony: rozsądek, spokój, zimna krew, pomysłowość

Słabe strony: niezdecydowanie, długie podejmowanie decyzji, bałaganiarstwo

Charakter Bliźniąt

Każdy kto napotka na swojej drodze Bliźniaka, będzie miał wrażenie, że ta znajomość trwa od lat. Wyjątkowy dar do rozmowy, bogate zainteresowania, poczucie humoru, wdzięk sprawiają, że osoby spod tego znaku są duszami towarzystwa. Łatwo się dopasowują do otoczenia, są chętnie zapraszane na różne imprezy, same też chętnie zapraszają gości do siebie. Spontaniczność, takt, bogata wyobraźnia, intelekt to cechy nieodłącznie związane z Bliźniętami. Druga strona natury Bliźniaka skrywa też skłonność do humorów, niezdecydowanie, lenistwo. Osoby urodzone w tym znaku to bowiem dwie dusze w jednym ciele. Głód wrażeń, ciągłe odkrywanie nowości sprawia, że życie z Bliźniętami wymaga sporo tolerancji. Bliźnięta interesują się wieloma rzeczami na raz, mają tysiąc pytań, ich wiedza jest rozległa, ale powierzchowna. Nie starcza im cierpliwości, by zgłębić coś do końca. Bliźnięta chętnie poświęcą chwilę, by zając się interesującym je problemem, by natychmiast zająć się czymś nowym, co po drodze przykuło ich uwagę. Nie można im jednak odmówić błyskotliwości i wszechstronnego talentu do różnych dyscyplin.

Bliźnięta nie znoszą stagnacji. Najlepszymi zawodami dla nich będą profesje związane z używaniem języka i pióra. Osoby w tym znaku świetnie poradzą sobie w profesjach, gdzie wciąż coś się zmienia, pojawiają się nowe obowiązki i wyzwania. Media, agencje reklamowe, sklepy tu osoby spod tego znaku będą czuły się najlepiej. Sukcesy mogą odnieść Bliźnięta również jako tłumacze, nauczyciele, pisarze, handlowcy.

Bliźniak nie znosi ograniczeń, stałości i rutyny. Lubi korzystać z wolności, chętnie flirtuje, lubi się podobać płci przeciwnej. Jako podwójny znak często wprowadza dwoistość do swojego życia. W praktyce może to oznaczać dwa domy, dwóch partnerów życiowych, dwa nazwiska, lub pseudonimy.

Rady dla rodziców

Mały Bliźniak w domu to prawdziwe żywe srebro. Wszędzie go pełno, jest wesoły, ciekawski, gadatliwy. Dzieci spod tego znaku szybko zaczynają mówić, wszystko je interesuje, często zamęczają rodziców tysiącami pytań. Wymyślają niestworzone historie, które już w wieku szkolnym świetnie potrafią przelać na papier. Rodzice powinni wspierać te uzdolnienia literackie poprzez wspólne czytanie, opowiadanie bajek, oglądanie kolorowych obrazków. Dzieci Bliźnięta uwielbiają być w ruchu. Nie znoszą nudy i ciszy wokół siebie. Najlepiej czują się, gdy coś się wokół nich dzieje. Dwoista natura Bliźniąt sprawia, że uwielbiają one odgrywać różne role. Zabawy w teatr, przebieranie się potrafią zająć małe Bliźniaki na długie godziny. Dzieci urodzone w tym znaku są ciekawe świata i często zmieniają hobby. Gdy tylko coś je zaciekawi, natychmiast porzucają swoje dotychczasowe zainteresowania, by od razu zająć się czymś innym. Szerokie horyzonty, poczucie humoru, uroda i wdzięk sprawiają, że osoby spod tego znaku są popularne w towarzystwie. Szybko nawiązują kontakty, są fantastycznymi rozmówcami. Dzieci Bliźnięta często wybierane są na przewodniczących w klasie, występują w szkolnych przedstawieniach, czy na akademiach. W naturalny sposób skupiają wokół siebie rówieśników, choć ze względu na wczesną dojrzałość intelektualną lepiej czują się w towarzystwie dorosłych i starszych od siebie. Cierpliwość nie jest mocną stroną dzieci spod tego znaku. Trudno im skoncentrować się na jednej rzeczy, skoro dookoła czeka tyle innych fascynujących zjawisk. Rodzice muszą więc starać się zachęcać swoje maluchy do systematyczności i regularnego wypełniania szkolnych zadań i obowiązków. Warto też nieco ograniczać zapędy małego Bliźniaka do angażowania się w coraz to nowe projekty, by nie przeciążać go obowiązkami. Zafascynowany nowym hobby Bliźniak może zapomnieć o całym świecie, i nawet tak prozaicznych rzeczach jak posiłki, odpoczynek, czy sen.

Znane Bliźnięta: Maria Konopnicka, Marylin Monroe, Kornel Ujejski, Jean – Paul Sartre, Robert Schumman, Igor Strawiński, Blaise Pascal

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)