Co zrobić, gdy maluch nie chce dzielić się zabawkami z innymi dziećmi a sam zabiera innym dzieciom zabawki w piaskownicy?

Małe dzieci bardzo pilnują swoich zabawek, niechętnie się nimi dzielą, choć same często równo ochoczo chcą bawić się samochodami, klockami, czy lalkami innych dzieci. To normalne. By nie prowokować nerwowych sytuacji na spacerze, zostaw w domu zabawki, na których dziecku najbardziej zależy. Mimo, że bardzo chcesz by dziecko nauczyło się funkcjonować społecznie, a do tego należy umiejętność dzielenia się, miej też na uwadze, że powinno mieć prawo, odmówić, jeśli np.: w danej chwili sam bawi się zabawką, lub huśta się na huśtawce. Wart jednak zachęcać dziecko, by na chwilę pożyczyło swoje klocki, łopatkę, czy foremki, a w zamian pobawiło się zabawką innego dziecka.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wychowania noworodka

Inne pytania, które mogą Cię zainteresować:

 

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)

3 przemyślenia nt. „Co zrobić, gdy maluch nie chce dzielić się zabawkami z innymi dziećmi a sam zabiera innym dzieciom zabawki w piaskownicy?

  1. A ja jestem dumna, ze nas to ominęlo. Moze dlatego, ze córka ma rodzeństwo i zawsze wszystkie zabawki były wspólne.

  2. Mój mamy sam wyrósł z samolubstwa. Teraz trzeba go raczej motywować, by upomniał się o swoje, bo dzieci szybko zabierają mu zabawki. tak źle i tak niedobrze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.