Maluch uwielbia bawić się jedzeniem. Gdy siedzi w swoim foteliku, jedzenie zamiast w buzi jest gniecione w rączce, ląduje dookoła krzesełka. Gdy mu tego zabraniam płacze i protestuje. Jak nauczyć dziecko zachowania przy jedzeniu?

Noworodek-pytania-rozwoj-zabawy-jedzeniem-274266983Małe dzieci uczą się świata przez zabawę. Nic, więc dziwnego, że nowości na talerzu budzą ciekawość i zachęcają do tego, by sprawdzić, co da się z nimi zrobić. Jak inaczej przekonać się, czy warzywa są twarde, czy miękkie, lekkie, czy ciężkie, jeśli od razu mają trafić do buzi. Okres małego odkrywcy dotyczy również kulinariów.
Warto mieć to na uwadze i zaplanować więcej czasu na posiłki, by nie ograniczać naturalnej ciekawości dziecka i chęci do nauki samodzielnego jedzenia a także zminimalizować straty. Wokół krzesełka dobrze rozłożyć folię, lub ceratkę, by szybko usunąć resztki z podłogi. Nie trzeba też nakładać od razu całej porcji na talerzyk, czy do miseczki. Gdy maluch zaspokoi swoją ciekawość, jest szansa, że przynajmniej część dokładki trafi do głodnego brzuszka.

Powrót do wszystkich pytań dotyczących rozwoju noworodka

Inne pytania, które mogą Cię zainteresować:

  1. Jak myć smoczek?
  2. Jak uniknąć asymetrii główki?
  3. Co to znaczy mycie na sucho?
  4. Czy dziecko z azotopowym zapaleniem skóry może kąpać się w morzu?

 

Zdjęcie: Zgoda na wykorzystywanie wizerunku podpisana z Shutterstock Inc.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)

Jedno przemyślenie nt. „Maluch uwielbia bawić się jedzeniem. Gdy siedzi w swoim foteliku, jedzenie zamiast w buzi jest gniecione w rączce, ląduje dookoła krzesełka. Gdy mu tego zabraniam płacze i protestuje. Jak nauczyć dziecko zachowania przy jedzeniu?

Możliwość komentowania jest wyłączona.