Co oznacza skrót BLW?

Spis treści
  1. Co podawać?
Noworodek-zywienie-co-oznacza-skrot-BLW-74166613
BLW (Baby Led Weaning) polska nazwa Bobas Lubi Wybór to metoda rozszerzania diety w tempie dostosowanym do dziecka. Maluch sam wybiera, co i ile chce zjeść. BLW nie zakłada, że po 6 miesiącu życia konieczne jest podawanie dziecku papek i przecieranych dań. Zgodnie z tą metodą dodatkowe posiłki zaczynamy podawać, gdy dziecko samo wykazuje zainteresowanie nowymi potrawami, chętnie sięga nam do talerza. Ważne by nowe smaki serwowane były w formie warzyw, czy tak przygotowanych pokarmów, by dziecko mogło je wziąć do rączki i zmiażdżyć dziąsłami.

Co podawać?

Nie mogą jednak rozpadać się przy próbie chwycenia. Na początku na talerzu mogą znaleźć się np.: gotowany kalafior, brokuły, świeży ogórek, banan, truskawki, maliny, pieczone cukinia, bakłażan. Maluch sam decyduje, na co ma ochotę i ile zje. Zaletą tej metody jest to, że dziecko nie tylko poznaje nowe smaki, ale i doskonali umiejętność chwytania i żucia a także koordynację ruchów. Maluch uczy się również wspólnego spędzania czasu przy stole, łatwiej opanowuje umiejętność posługiwania się sztućcami. Na początku może temu jednak towarzyszyć spory bałagan, więc zanim podasz maluchowi talerzyk z jedzeniem zabezpiecz podłogę wokół krzesełka.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące żywienia noworodka

Zdjęcie: Prawa do publikacji wizerunku podpisane z Shutterstock Inc.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)

Jedno przemyślenie nt. „Co oznacza skrót BLW?

  1. Świetna metoda. Stosowaliśmy od początki, nawet nie wiedząc, że coś takiego ma swoją nazwę. Mała je wszystkie warzywa i owoce, chętnie spędza czas przy stole. A że kuchnia wyglądała jak pobojowisko to inna sprawa. 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.