Skąd się biorą zachcianki ciążowe?

zachcianki ciażowe
Nie ustalono do końca, skąd się biorą zachcianki ciążowe. Powszechnie uważa się, że są odpowiedzią organizmu na braki witamin, czy składników mineralnych. Jeśli masz więc ochotę na  śledzie, mięso, kiszone ogórki, bez problemu możesz te zachcianki zaspokoić.

Podstawą twojej diety powinien być jednak różnorodny jadłospis, tak, by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Oznacza to, że zasadę, iż w ciąży należy jeść za dwoje możesz odłożyć do lamusa. Jedzenie dla dwojga nie oznacza dyspensy na pochłanianie kilogramami cukierków, czy czekolady, choć twój organizm może się tego domagać. Niepohamowany apetyt na czekoladę może oznaczać, że brakuje ci wapnia oraz tłuszczu.

Nagła chęć zjedzenia ogórka kiszonego to sygnał, że potrzebujesz więcej sodu. Niedobory sodu, potasu i protein objawiają się często w postaci zachcianek na frytki. Jeśli nie potrafisz się oprzeć zjedzeniu kredy, ziemi od kwiatów może to być oznaką poważnych niedoborów. Lekarz w takiej sytuacji może zapisać odpowiednie suplementy diety.

Powrót do wszystkich pytań dotyczących ciąży z zakresu „Żywienie”.

Inne pytania, które mogą Cię zainteresować:
Mam za dużo pokarmu i dziecko się krztusi przy karmieniu piersią.
Jak zbić gorączkę w ciąży?
Czy dziecko trzeba codziennie smarować balsamem?
Jak dbać o higienę jamy ustnej u małego dziecka?Zdjęcie: Prawa do publikacji wizerunku podpisane z Shutterstock Inc.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)