Roztargnienie w ciąży

Kalendarz ciąży (5)
Roztargnienie, zapominanie często towarzyszom kobietą w ciąży. Jest to szczególnie uciążliwe, jeśli nadal pracujesz zawodowo a nie mogłaś delegować części obowiązków. Organizmu nie da się oszukać i choć często przyszłe mamy wzbraniają się przed traktowaniem ich ulgowo, nie da się ukryć, że fizjologia ciąży wymaga szczególnie w ostatnich miesiącach byś nieco zwolniła tempo.

Kluczem do jest właściwa organizacja obowiązków. Jesteś w ciąży i trudno będzie ten fakt przeoczyć. Planuj zatem swoje czynności z wyprzedzeniem. Uwzględnij czas na badania, wizyty u lekarza. Nie wyznaczaj spotkań na godziny późnym popołudniem, jeśli pod koniec dnia czujesz się już zmęczona. Nie zgadzaj się mechanicznie na dodatkowe obowiązki, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

Wyrób sobie nawyk zapisywania wszystkich ważnych spotkań, dat, terminów i przyzwyczaj się do sprawdzania kalendarza wieczorem przed snem, by zapanować kolejny dzień. Klucze, portfel staraj się odkładać zawsze na to samo miejsce. I najważniejsze znajdź czas na to, by w spokoju pomyśleć o sobie, dziecku i ciąży. Myślenie o tych sprawach pochłania niemal twój cały wolny czas. Jeśli nie dasz temu ujścia, myśli i tak będą uciekały w tym kierunku. I tak zamiast robienia prezentacji, będziesz podglądać ofertę sklepów internetowych z ubraniami, czy meblami dla dzieci.

Powrót do wszystkich pytań dotyczących ciąży z kategorii „Dolegliwości”. 

Zdjęcie: Prawa do wykorzystania wizerunku podpisane z Shutterstock Inc.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)