Ważne wskazówki dla kobiet w ciąży na temat „Relaks w ciąży”

Każda kobieta w ciąży chciałaby czuć się nadal atrakcyjna i zadbana. Czasami ciążowe dolegliwości sprawiają, że poczucie atrakcyjności spada niemal do zera. Trudno też niekiedy zmusić się do szczególnej dbałości o urodę, kiedy w początkowych tygodniach ciąży zmęczenie powoduje niemal zasypianie na stojąco a w kolejnych miesiącach dodatkowe kilogramy, bolące plecy, obrzęknięte kostki, czy zgaga doprowadzają do tego, że przyszła mama najchętniej nie wychodziłaby z domu. Chwila relaksu i czas poświęcony na dbanie o urodę przydadzą się również tym przyszłym mamom, które w ciąży „rozkwitają”: poprawia im się cera, gęstnieją włosy, oczy nabierają blasku.

Warto jednak znaleźć w ciąży czas dla siebie i nieco zwolnić tempo. Zabiegi kosmetyczne i dbanie o urodę zarówno w salonie jak i w zaciszu domowym świetnie poprawiają nastrój, odprężają i pozwalają nabrać energii przed porodem i pełnymi obowiązków pierwszymi tygodniami opieki nad noworodkiem.

Wiele gabinetów kosmetycznych ma w swojej ofercie specjalne zabiegi przeznaczone dla kobiet w ciąży. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo można korzystać z niemal z pełnej oferty zabiegów mało inwazyjnych i wykonywanych ręcznie. Wizyty u kosmetyczki warto zacząć od drugiego trymestru, by dziecko miało jak najmniejszy kontakt z substancjami chemicznymi w pierwszych tygodniach ciąży. Zabronione jest wykorzystywanie do zabiegów preparatów z retinolem, kofeiną, silnych olejków aromatycznych, alg i kwasów. Kobieta w ciąży nie może się też poddawać zabiegom z użyciem prądu i ultradźwięków, depilacji laserowej a także korzystać z sauny, kriokomory, czy solarium.

Wszystkie wskazówki dla kobiet w ciąży znajdziesz tutaj.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)