Jak wybrać lekarza do prowadzenia ciąży?

lekarz-prowadzenie-ciaza
Dobrze się zastanów nad wyborem lekarza, który będzie się tobą opiekował w ciąży. Kobiety często narzekają na brak empatii, zdawkowe informacje podczas wizyt, rutynowe traktowanie.
Już w czasie pierwszej wizyty będziesz mogła stwierdzić, czy czujesz się komfortowo w towarzystwie lekarza, czy wyczerpująco i zrozumiale odpowiada na twoje pytania, czy jest delikatny podczas badania, czy odnosi się do ciebie z szacunkiem i uprzejmie.


Nie wahaj się też zapytać lekarza
, jakie ma podejście do cesarskiego cięcia, znieczulenia podczas porodu, czy udostępnia pacjentkom numer telefonu komórkowego, czy trudno się do niego dostać na wypadek nagłej wizyty pomiędzy umówionymi comiesięcznymi terminami.

Jeśli w którymś z tych aspektów nie czujesz się w pełni usatysfakcjonowana, nie bój się zmienić lekarza. Popytaj wśród znajomych, poszperaj na forach. Ciąża to nie choroba, ale szczególny okres w życiu kobiety. Powinnaś być pod opieką lekarza, któremu w pełni ufasz w sprawach dotyczących prowadzania ciąży i przy którym dobrze się czujesz jako człowiek.

Zdjęcie: Prawa do publikacji wizerunku podpisane z Shutterstock Inc.

Powrót do wszystkich pytań dotyczących ciąży z zakresu „Badania”

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)