Karmienie piersią-jak się przygotować.

Jeszcze do niedawna zalecano kobietom w ciąży hartowanie brodawek przed porodem. Przy wklęsłych, lun płaskich brodawkach rozwiązaniem miały być kapturki, lub ich wyciąganie. Dziś już odchodzi się od tych pomysłów na hartowanie brodawek.Noworodek-karmienie-piersia-najczesciej-zadawane-pytania (3)

Część z nich była dla przyszłych mam nieprzyjemna i nie przynosiła oczekiwanych rezultatów. Np. nacieranie brodawek spirytusem sprawiało, że skóra na brodawkach stawała się cienka i szybciej pękała przy karmieniu. Silne stymulowanie brodawek jest również nieskazane ze względu na zagrożenie przedwczesnym porodem (wywołuje wzrost oksytocyny odpowiedzialnej za skurcze macicy)

Jeśli masz problem z płaskimi lub wklęsłymi brodawkami wypróbuj pozycję spod pachy. Zazwyczaj też dziecko, jeśli jest prawidłowo przystawiane ssąc „wyciąga” brodawkę w ciągu pierwszych dni karmienia piersią. Można mu w tym pomóc posługując się strzykawką,  której odcina się końcówkę przeznaczoną na igłę. Taką tubę należy przyłożyć do piersi. Pociągając tłok wytwarza się podciśnienie, które wyciąga brodawkę. Podobne działanie ma też odciągnie mleka laktatorem.

Powrót do wszystkich pytań dotyczących ciąży z zakresu „Zdrowie”.

Inne pytania, które mogą Cię zainteresować:
Czy mogę malować paznokcie i zakładać tipsy, jeśli jestem w ciąży?
Czy mogę jeść ostre przyprawy w ciąży?
Maluch ma już kilka miesięcy i czuję się przygnębiona i wyczerpana codzienną opieką nad dzieckiem. Koleżanki zdawkowo pytają, co słychać, babcie są daleko i w zasadzie całymi dniami siedzę z nim sama. Czy odzyskam radość życia?

 

Zdjęcie: Zgodna na publikowanie wizerunku podpisana z Shutterstock Inc.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)