Jak radzić sobie ze zmęczeniem w ciąży?

Ciaza-prawa-w-ciazy-prawa-w-pracy-156410063
Zmęczenie w ciąży to bolączka wielu mam. Dolegliwość ta jest na tyle uciążliwa, że wielu kobietom zwłaszcza na początku ciąży niemal uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jak sobie radzić ze zmęczeniem w ciąży?
  • zaakceptuj fakt, że jesteś w ciąży i przyjmij do wiadomości, że twój organizm ma teraz do wykonania gigantyczną pracę. W ciągu 9 miesięcy w twoim ciele powstanie i ukształtuje się mały człowiek.
  • zwolnij tempo. Nawet jeśli pracujesz i nie chcesz korzystać z taryfy ulgowej, pozwól sobie czasami pomóc.
  • dbaj o regularny wypoczynek. Jeśli potrzebujesz krótkiej drzemki w ciągu dnia, połóż się. Nie planuj w tym czasie spotkań, porządki, gotowanie, telefony mogą poczekać.
  • dobrze się odżywiaj. Nie spożywaj przypadkowych posiłków, nie opychaj się słodyczami, by złagodzić głód. Pamiętaj, że jesz teraz dla dwojga. Nawet małe posiłki można szybko przygotować tak, by były smaczne i zdrowe.
  • zmień organizację życia domowego. Rób zakupy przez internet, włącz pozostałych członków rodziny w domowe obowiązki. Nie wymawiaj się od niedzielnego obiadu u teściowej. Czas, który spędziłabyś na gotowaniu przeznacz na drzemkę lub wyciszenie się.

Powrót do wszystkich pytań dotyczących ciąży z kategorii „Dolegliwości”.

Inne pytania, które mogą Cię zainteresować:

 

 

Zdjęcie: Prawa do wykorzystania wizerunku podpisane z Shutterstock Inc.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)