Antykoncepcja po porodzie

Zajsc-w-ciaze-antykoncepcjaJeśli połóg przebiegał prawidłowo i nie pojawiły się żadne niepokojące dolegliwości każda kobieta po 6-8 tygodniach powinna się zgłosić do ginekologa na wizytę kontrolną. Do tego czasu krocze powinno się już wygoić, upławy poporodowe już ustaną. W tym okresie wiele par wraca do seksu, warto więc porozmawiać z lekarzem o antykoncepcji.

Karmienie piersią nie jest sposobem na uniknięcie kolejnej ciąży. Lekarz może więc zaproponować inne formy antykoncepcji, które można stosować nawet karmiąc naturalnie.

Polecane formy antykoncepcji po porodzie:

  • wkładka hormonalna,
  • mini pigułki,
  • implant antykoncepcyjny,
  • hormonalny zastrzyk domięśniowy.

Dobranie właściwej antykoncepcji zależy od stanu zdrowia kobiety. Badanie lekarskie po porodzie pomoże dobrać najbardziej odpowiedni sposób zapobiegania ciąży.

Inne tematy, które mogą Cię zainteresować:

Zdjęcie: Shutterstock

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)

2 przemyślenia nt. „Antykoncepcja po porodzie

  1. Ja miałam to szczęście, że trafiłam na lekarza, który od razu zaczął rozmawiać o antykoncepcji. Miałam spiralę, ale niestety źle ją tolerowałam. Trzeba było odstawić, ale było to wygodne rozwiązanie.

  2. Ja myślałam, że jak karmię to nie mam owulacji no i mam 6 miesięczną córkę i właśnie się dowiedziałam, że jestem w ciąży.

Możliwość komentowania jest wyłączona.