Zostań bohaterem! Koniecznie obejrzyjcie razem z dziećmi.

Podobnych sytuacji, kiedy bohaterstwem staje się powiedzenie „nie” można znaleźć więcej. Może to być skok na główkę do nieznanej wody, palenie ogniska w lesie. Odwaga ratuje życie, bo niewątpliwie przeciwstawienie się pomysłom rówieśników w okresie, kiedy ich akceptacja jest tak ważna jest prawdziwym bohaterstwem.

W życiu kilkunastoletniej osoby najważniejsza jest przynależność do grupy. To grupa decyduje, jak jej członkowie się zachowują i co mówią. W takiej grupie zawsze potrzebna jest jedna odważna osoba. Taka, która, będzie umiała powiedzieć „NIE!”, ostrzeże przed ryzykiem, czasem głupotą. Odwaga to bowiem również umiejętność pójścia pod prąd – przekonuje Dorota Zawadzka, społeczny doradca RPD.

Reżyserem spotu promującego kampanię jest Bartosz Konopka, który w 2010 r. nominowany był do Oskara za krótkometrażowy film dokumentalny „Królik po berlińsku”. – Spot ma zadanie w przystępny sposób uświadomić młodym osobom, że niebezpieczeństwo może zdarzyć się w każdej chwili. Przypomina, że liderem grupy, wcale nie musi być ten największy i najsilniejszy. Szacunek przyjaciół zdobywa się przede wszystkim podejmując mądre i odpowiedzialne decyzje – przekonuje Bartosz Konopka.

Spot główny kampanii wspierają kilkudziesięciosekundowe filmy przedstawiające młode osoby w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach. Każdy posiada alternatywne zakończenie historii. Uzupełnieniem akcji jest ALFABET KAMPANII, który w hasłowy sposób przypomina o tym, dlaczego odwaga ratuje życie.

Więcej na: www.odwagaratujezycie.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)