Zalecenie dotyczące sztucznego karmienia noworodka, czyli mleko początkowe w diecie dziecka

Artykuł sponsorowany

Wiele kobiet z różnych powodów decyduje się na sztuczne karmienie dziecka. Mleko początkowe oznaczone numerem 1 jest mlekiem przeznaczonym dla dzieci od pierwszych dni życia do ukończenia przez nie 6go miesiąca.

Decyzja o karmieniu sztucznym lub mieszanym powinna być przemyślana i skonsultowana z lekarzem lub doradcą laktacyjnym. Wczesne odstawienie dziecka od piersi może mieć różne konsekwencje, dlatego warto poznać kilka faktów związanych z karmieniem dzieci mlekiem modyfikowanym.

Czy mleko początkowe może zastąpić naturalny kobiecy pokarm?

Mieszanki modyfikowane mogą być stosowane jako jedyny pokarm dziecka do ukończenia przez niemowlę 4go miesiąca życia. Mleko początkowe Humana 1, dostępne pod adresem http://humana-baby.pl/produkt/humana-1-mleko-poczatkowe/, zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe niemowlęcia w pierwszych czterech miesiącach życia. Odpowiednio dobrane proporcje węglowodanów, tłuszczy, białek, składników mineralnych takich jak magnez, żelazo, wapń czy fosfor i witamin, zapewniają dziecku prawidłowy rozwój. Trzeba jednak podkreślić, że najlepsze dla dziecka jest karmienie naturalne, a mleko początkowe, mimo tego, że składem jest bliskie mleku matki, nigdy w pełni go nie zastąpi. Kobieta decydująca się na sztuczne karmienie powinna być świadoma, że wczesne odstawienie dziecka od piersi może doprowadzić do kłopotów z laktacją, zaniku umiejętności ssania piersi przez maluszka i możliwej niechęci dziecka do powrotu do karmienia naturalnego.

Karmienie mieszane a mleko początkowe

Decyzja o sztucznym lub mieszanym karmieniu może mieć różne podłoże. Mleko początkowe może stanowić jedyny pokarm niemowlęcia, ponieważ zaspokaja jego potrzeby żywieniowe. Zdarza się też, że kobiety decydują się na karmienie mieszane, które polega na połączenie karmienia piersią i butelką. Kobiety decydują się na karmienie mieszane gdy:

  • Planują powrót do pracy.
  • Mają problemy z laktacją.
  • Dziecko nie przybiera na wadze z powodu nieodpowiedniego sposobu ssania piersi lub całkowitej niechęci do naturalnego pokarmu.
  • Chorują, a po konsultacji z lekarzem ten zaleci tymczasowe odstawienie dziecka od piersi.

Decydując się na karmienie mieszane należy pamiętać, że warto do 6go tygodnia życia dziecka karmić je naturalnie, by wyrobić w nim odruch naturalnego ssania piersi. Chcąc utrzymać laktację kobieta powinna pamiętać o regularnym przystawianiu dziecka do piersi lub odciąganiu mleka. Aby maluch pił mleko z butelki, musi nauczyć się ssania smoczka (należy go dobrać do wieku dziecka). Mleko początkowe Humana 1 to produkt wysokiej jakości, który zaspokoi wszystkie potrzeby żywieniowe niemowlęca. Stosując się do kilku zasad można w pełni zadbać o siebie i dziecko bez problemów z laktacją czy z niechęcią maluszka do piersi.

Zgoda na publikację zdjęcia: humana-baby.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *