Jakie zabawki dla niemowlaka są najlepsze?

Wybierasz się wizytę do świeżo upieczonych rodziców i nie wiesz, jaką zabawkę kupić w upominku? A może jesteś takim rodzicem i nie wiesz, jakie zabawki będą najlepsze dla twojej pociechy? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

W życiu dziecka zabawki pełnią bardzo ważną rolę, dlatego też nie należy ograniczać dostępu do nich – trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każda zabawka jest dobra dla niemowlęcia, dlatego warto wiedzieć, jak selekcjonować te atrakcyjne i bezpieczne dla malucha.

Jakie zabawki sprawdzą się dla małego dziecka?

Przede wszystkim zabawka dla niemowlaka powinna odpowiadać jego wiekowi oraz posiadanym umiejętnościom. Im dziecko jest młodsze, tym też zabawka powinna być mniej skomplikowana. Przykładowo dla dziecka mającego miesiąc dobrą zabawką będzie szeleszczący pluszak lub grzechotka, natomiast dla dziecka mającego już około cztery miesiące mata edukacyjna. Dziecko w wieku sześciu lub siedmiu miesięcy może bawić się już specjalnymi książeczkami lub piłeczkami do rzucania, natomiast to w wieku dziewięciu miesięcy dużymi drewnianymi klockami albo specjalnymi zabawkami wspomagającymi chód. Maluch mający rok może już bawić się grubymi kredkami czy bezpiecznymi farbkami.

Bezpieczne zabawki, czyli jakie?

Bardzo ważne jest też wybieranie zabawek bezpiecznych, które dla dziecka nie będą stanowiły żadnego zagrożenia, na przykład maluch nie będzie mógł ich popsuć, rozebrać czy połknąć. Zabawki powinny być wystarczająco duże – nie powinny mieścić się w tubce kartonowej po papierze toaletowym, ponieważ wtedy dziecko może też wziąć je do ust i połknąć. Również powinny być lekkie, trwałe, możliwe w czyszczeniu, na przykład wypraniu czy przetarciu. Ponadto powinny posiadać odpowiednie atesty.

Gdzie kupować dobre zabawki dla niemowlaka?

Obecnie można znaleźć je zarówno w sklepach online jak i stacjonarnych. Wielu z nas coraz częściej wybiera sklepy on-line, gdzie asortyment jest często o wiele szerszy, a ceny bardziej atrakcyjne od tych stacjonarne. Życzymy udanych zakupów!

Zgoda na publikację zdjęcia: szafa-bobasa.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)

Jedno przemyślenie nt. „Jakie zabawki dla niemowlaka są najlepsze?

  1. Ja dobre zabawki dla dzieci, to znaczy moim zdaniem dobre, kupowałam na Bibabu. Poza tym na pierwszy rzut oka widać, czy zabawka jest trwała czy jednak nadaje się tylko na kilka razy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.