Wybieramy optymalny i bezpieczny wózek – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy optymalny i bezpieczny wózek - na co zwrócić uwagę?
Z trudu, jakim jest wybór odpowiedniego wózka dziecięcego najlepiej zdają sobie sprawę rodzice. W związku z tym, że rynek ten jest bardzo newralgiczny, a każdemu rodzicowi zależy przede wszystkim na wygodzie i bezpieczeństwie ich pociechy – producenci prześcigają się wciąż w coraz bardziej innowacyjnych pomysłach wypuszczając na rynek coraz nowsze modele, mające sprostać ich stale rosnącym oczekiwaniom.

Równocześnie wciąż pomimo naprawdę usilnych starań wyprodukowanie wózka idealnego, który będzie w stanie spełnić wszystkie ich potrzeby i dopasuje się do każdej sytuacji wydaje się być raczej zupełnie niemożliwe.

Na co trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę przy zakupie wózka dla naszego dziecka?

Zależy Ci na tym, aby kupić wygodny, praktyczny i bezpieczny wózek? Aby zapewniał Ci wszystko to, co powinien zapewniać dobry wózek, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na poniższe aspekty:

  • WAGA – parametr ten jest szczególnie istotny, gdy mieszkasz w bloku bez windy i będziesz musiała nosić wózek za każdym razem dół/góra, a masz przed sobą sporo schodków do pokonania. Średnia waga wózków z gondolą waha się od 10, aż do 25 kg, a trzeba pamiętać jeszcze o tym, że z dzieckiem w środku i dodatkowymi akcesoriami będzie jeszcze cięższy!
  • GONDOLA – powinna być przede wszystkim wygodna i przestronna. Jest to szczególnie ważne dla mam tych maluszków, które będą korzystały z gondoli przez cały okres jesienno-zimowy, ponieważ wówczas dziecko będzie miało znacznie więcej warstw ubrań na sobie.
  • DNO WÓZKA – wykonane z plastiku będzie odpowiednio lekkie, ale praktyczniejsze jest styropianowe lub drewniane, co wiąże się przede wszystkim z lepszą izolacją tego rodzaju materiałów przed zimnem. Co więcej, dno powinno być również równe i stabilne.
  • OBICIE – przed podjęciem decyzji co do zakupu warto dowiedzieć się, z jakiego materiału wykonana jest tapicerka gondoli, czy posiada filtry przeciwsłoneczne, jest wodoodporna oraz czy można ją ewentualnie zdjąć i wyprać, a potem bez większych problemów ponownie założyć.
  • RĄCZKA – powinna być przede wszystkim regulowana i wykonana z materiału, niereagującego na spore różnice temperatury. Świetnie sprawdzi się szczególnie skórzana lub taka, która będzie wyściełana pianką.
  • KOŁA – tutaj wybór w największej mierze zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i od tego po jakim terenie będziesz się poruszać. Małe, piankowe i skrętne kółka sprawdzą się w mieście, gdzie jest pełno twardych, gładkich chodników. Z kolei duże pompowane koła stanowią dobre rozwiązanie, jeśli mieszkasz gdzieś poza miastem, a głównym terenem Twoich codziennych spacerów są piaszczyste i często nierówne drogi. Owszem są one cięższe od piankowych, jednak znacznie lepiej amortyzują wózek. Ponadto łatwiej Ci będzie dzięki nim pokonać przeszkody, takie jak krawężnik czy dołki na wyboistej drodze.
  • HAMULCE – najważniejsze jest to, aby były niezawodne, zatem trzeba się im naprawdę dobrze przyjrzeć. W zależności od modelu mogą być umiejscowione przy rączce lub przy kółkach.
  • STELAŻ – wszystkie łączenia oraz spoiwa powinny wyglądać na solidne i pracować pod ciężarem gondoli. Co więcej niezmiernie istotne jest również to, aby system składania ramy był możliwie jak najprostszy i szybki w obsłudze. Jednak należy przy tym zwrócić uwagę na to, czy blokady, które zabezpieczają wózek przed nagłym złożeniem działają bez zarzutu, aby w przyszłości ciekawski maluch nie mógł przyciąć sobie paluszków.
  • KOSZ NA ZAKUPY – tu liczy się przede wszystkim jego rozmiar, łatwość dostępu i rodzaj materiału, z jakiego go wykonano (warto bowiem, aby zapewniał odpowiednią wytrzymałość).
  • DODATKOWE AKCESORIA – w sklepach można odnaleźć różnego rodzaju mniej lub bardziej przydatne akcesoria do wózka. Zdarza się, że niektórzy producenci dodają je w standardzie, ale wiąże się to niestety zazwyczaj z wyższą ceną wózka. Wśród tego rodzaju elementów można wymienić między innymi parasolkę, śpiworek do gondoli, moskitierę, czy też folię przeciwdeszczową.

Podsumowując, warto podkreślić, że jeśli nie mamy potrzeby jeżdżenia po naprawdę trudnym terenie, dla zdrowia naszego kręgosłupa warto zdecydować się na lekki, przyjemny w obsłudze, skrętny i bezpieczny wózek dla naszego dziecka… Jaki wózek spełni wszystkie te wymogi? Czytaj dalej, aby się przekonać…

Jaki wózek wybrać?

Jak już wspomniano, jeśli mieszkasz w mieście i właśnie tam będziesz najczęściej wykorzystywał wózek zainwestuj w lekki, skrętny i bezpieczny wózek dla Twojego dziecka. Jednym z takich wózków jest 4Baby Rapid Premium – wózek spacerowy, wyposażony w opuszczaną i przedłużaną budkę, regulację prowadnicy, regulację oparcia jedną ręką, pozycją leżącą i tapicerką w wielu bardzo modnych kolorach.

Natomiast, jeśli zależy Ci na tym, żeby wybrany przez Ciebie model wózka był naprawdę kompaktowy, zdecyduj się na najlżejszy wózek spacerowy KEES K2GO, który można złożyć do naprawdę bardzo małych wymiarów, jest on zatem niezmiernie kompaktowy i lekki, waży tylko 6,5kg. Co więcej proces jego składania trwa jedynie kilka sekund, a wózek bardzo dobrze się prowadzi. Posiada on również regulowane oparcie do pozycji półleżącej oraz obszerną i regulowaną budkę.

Oczywiście to tylko niektóre z dostępnych na rynku propozycji, ale z pewnością są to opcje warte naszej uwagi.

Zgoda na publikację zdjęcia: Pexels.com

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)