Wspólne przeżywanie ciąży

Wspólne przeżywanie ciąży – Umacnianie więzi, łatwiejszy początek z dzieckiem

Artykuł sponsorowany

babymoon
Według przyjętych powszechnie zasad mówi się, że to kobieta jest w ciąży. Rzeczywiście biorąc pod uwagę to, kto nosi pod sercem rozwijającego się maluszka jest to niezaprzeczalny fakt. Ale czy rola taty kończy się na spełnianiu zachcianek i wożeniu mamy na wizyty kontrolne? Zdecydowanie nie!Wbrew pozorom przyszli tatusiowie bardzo mocno przeżywają całe dziewięć miesięcy, z tym, że na swój sposób.

Może nie martwią się o to, czy powstaną im rozstępy i ile przytyją, ale też mają swoje problemy. Ich głowy zaprzątają wątpliwości czy będą dobrymi ojcami, jak zmieni się życie, kiedy rodzina się powiększy, czy będą dalej tak samo ważni dla swojej partnerki. Mężczyźni nie czują ruchów maluszka, nie są z nim cały czas tak jak mama. Często zastanawiają się, co jeszcze mogą zrobić, żeby być bliżej i lepiej zrozumieć, co czuje przyszła mama.

Po obwieszczeniu całemu światu, że para spodziewa się dziecka, nagle wszystko skupia się na ciężarnej. A przecież to jej partner znosi zmienne humorki, biega wieczorem po lody czekoladowe i ogórki kiszone 😉 To tata będzie „głową rodziny” a mama tylko (albo i aż ) szyją.

Ten wyjątkowy czas jest tak naprawdę najlepszym momentem, aby przeżyć ostatnie chwile RAZEM.

Ciąża we dwoje?

Od samego początku starajcie się ze sobą dużo rozmawiać. Opowiadajcie o emocjach, o tym, czego się obawiacie, czego się spodziewacie po narodzinach. Wspólne marzenia, te wielkie i te malutkie potrafią bardzo zbliżyć do siebie przyszłych rodziców! Jeśli jest taka możliwość, starajcie się razem uczestniczyć w wizytach lekarskich i badaniach. Przyszłemu tacie łatwiej zrozumieć, że w „środku” jest człowiek, jeżeli również będzie mógł zobaczyć malucha na USG i usłyszeć bicie jego serduszka. Wspólnie podejmujcie decyzje, co do zakupów wyprawki dla maluszka.

Idealnym rozwiązaniem jest również wspólny wyjazd na ostatni urlop we dwoje. Na zachodzie wczasy typu Babymoon są już bardzo popularne i przyszli rodzice inwestują w taki odpoczynek niemałe pieniądze. Babymoon to ostatnie wczasy przed przylotem bociana, odpoczynek we dwoje, relaks i podładowanie akumulatorów w przyjemnym otoczeniu.

„Odpocznijcie we dwoje zanim będzie Was troje”

W Polsce temat praktycznie nie istnieje. Jedyna pełna oferta wczasów w ciąży jest dostępna w ramach projektu Babymoon na Wyspach Hotelu Trzy Wyspy*** w Świnoujściu. Oprócz komfortowych warunków pobytowych, przyszli rodzice mają zapewnione zabiegi SPA dla przyszłych rodziców, zajęcia ruchowe Yogi i Pilatesu dla Mam, spotkania edukacyjne w ramach Akademii Super Rodzica ( instruktaż masażu niemowlaka, kąpiel dziecka, rozmowy z położną i psychologiem) oraz  tak zwaną „sesję brzuszkową” (szczegółowa oferta dostępna jest na www.babymoon.com.pl ).

 „Szkoła rodzenia”

Ciąża to czas intensywnych przygotowań do narodzin maluszka. Czasami ciężko znaleźć czas na cotygodniowe spotkania w szkole rodzenia. Babymoon na Wyspach oferuje Akademię Super Rodzica. Indywidualne spotkania z położną, fizjoterapeutą i trenerem personalnym kobiet w ciąży. W wakacyjnej atmosferze, bez sztywnego grafiku, idealnie dopełnią ostatnie wakacje przed czekającą was rewolucją. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba wybierać pomiędzy przyjemnością a obowiązkami związanymi ze zdobywaniem wiedzy na temat ciąży, noworodka i porodu. Możecie razem w kameralnej atmosferze rozwiać nawet najbardziej intymne wątpliwości, które naturalnie pojawiają się w tym szalonym czasie.

Dlaczego akurat Babymoon na wyspach?
babymoon-trzy-wyspy
Pewnie nie raz słyszałyście o tym, że w ciąży nie powinno się wyjeżdżać. „Nie znacie tam lekarzy, nie będziecie mogli liczyć na fachową pomoc.”- takimi słowami studzony jest temperament par w ciąży, które odważyły się przyznać do marzeń o urlopie. W trakcie Babymoon zapewniamy opiekę specjalistów z różnych dziedzin.

Dla nas ważny jest nie tylko wasz komfort, który zapewniamy w hotelowym SPA, ale także bezpieczeństwo. Rodzice nie muszą martwić się o siebie i maluszka.Do Waszej dyspozycji pozostają fizjoterapeuta, położna, a w razie konieczności zapewniamy konsultację z lekarzem specjalistą. Istnieje także możliwość posłuchania serduszka waszego maleństwa aby przekonać się, że i ono odpoczywa.

Z pewnością takie wspólne wakacje przyczynią się do zbudowania jeszcze silniejszej więzi, nie tylko między parą ale także między rodzicami i rozwijającym się maleństwem.

Zgoda na publikację zdjęcia: Hotel*** „Trzy Wyspy

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)