W co ubrać niemowlę na wiosenny spacer ?

Artykuł sponsorowany

Nareszcie wiosna ! Wszyscy z nadzieją wypatrują słońca i czekają na ciepłe dni. A rodzice z pewnością już nie mogą doczekać się spacerów z dziećmi. Jeśli mają to być pierwsze wiosenne spacerki Waszego niemowlaka, wówczas warto się do nich odpowiednio przygotować i przemyśleć jak powinna wyglądać wiosenna wyprawka dla dziecka. Jak zatem ubrać maleństwo, by i ono mogło cieszyć się wiosną , a jednocześnie nie zachorowało?

Musimy przede wszystkim pamiętać, że wiosenna aura bywa zdradliwa. Przez dłuższy okres jest ciepło i słonecznie, a zaraz potem przychodzą chłodniejsze dni, często deszczowe. Najlepszym sposobem by poradzić sobie na spacerze bez względu na zmiany auryjest ubieranie siebie i maluszka na cebulkę, czyli wkładając kilka warstw ubrań. Wówczas możemy w zależności od pogody zdejmować lub zakładać niepotrzebne ubranie. Bardzo dobrym pomysłem jest trzymanie na stałe w torbie spacerowej lub w wózku np. na dolnej półce, kurteczki wielofunkcyjnej, takiej, która jest wodoodporna i wiatroszczelna. Wówczas nawet wiatry i burze nas nie zaskoczą.

Najważniejsze by ochronić niemowlaka przed utratą ciepła. Ubierając maluszka zawsze zakładajmy mu body. Jeśli jest cieplej można ubrać takie z krótkim rękawem, a na zimne dni z długim. Zatrzymują ciepło na pleckach, klatce piersiowej i brzuszku. Dodatkowo mają tę bezcenną zaletę, że podtrzymują pieluszkę przy pupie niemowlaka. Dzięki temu lepiej się wówczas układa. Wybierajmy te rozpinane w kroku – lepiej utrzymują ciepło, no i znacznie łatwiej zmienić w nich pieluszkę.

Kolejną warstwę powinny stanowić śpioszki lub pajacyk. Pajacyk sprawdzi się , gdy dziecko ma body bez rękawów, natomiast śpioszki są idealne do body z rękawkami. Ze względów praktycznych wyprawka dla niemowlaka powinna zawierać rzeczy z zatrzaskami z boku lub pośrodku, takie, przez które nie trzeba przekładać główki dziecka.

Następna w kolejności warstwa to bluza lubsweterek. Przy czym, kupując bluzę wybierzmy zapinaną na zamek – po prostu łatwiej i szybciej ją zapiąć. Warto też by wiosenna wyprawka dla niemowlaka uwzględniała bluzy z kapturem i bez niego. Te pierwsze przydadzą się gdy bluza będzie pełniła rolę kurteczki i kaptur dodatkowo będzie osłaniać kark, a w razie silnego wiatru posłuży za dodatkową warstwę izolacyjną przed chłodem. Gdyby jednak podczas spaceru zrobiło się zbyt ciepło, zawsze można je zdjąć. Wybierając sweterek również trzeba postawić na wygodę. Najlepiej więc, by był rozpinany.Jeśli na guziki, to warto by było ich jak najmniej.

Najcieplejszą warstwę będzie stanowił kombinezon lub kurteczka i spodnie. Pierwszy z nich jest świetnym rozwiązaniem na zimniejsze dni, drugi zestaw – na cieplejsze. Nie muszą, a nawet nie powinny być zbyt ciepłe. Warto by były uszyte z materiału przepuszczającego powietrze. Kupując spodenki warto wybrać ogrodniczki z rozpięciem w kroku lub zakupić szelki. Spodenki często zsuwają się lub same dzieci próbują je ściągać.

Na koniec pamiętajmy o odpowiedniej czapeczce, najlepiej z bawełny i wiązanej na troczki, by nie zsunęła się z główki. Większość ciepła ucieka właśnie przez głowę. Jeśli chodzi o skarpetki – tu również najlepiej sprawdzą się bawełniane oraz wygodne – bezuciskowe.

Wybierając się z niemowlakiem na spacer kierujmy się zasadą , że dziecko, które podróżuje w głębokim wózku, powinno mieć na sobie jedną warstwę ubrania więcej niż dorosły. Natomiast to, które jest już wyciągane z wózeczka – o jedną warstwę mniej niż rodzic.

Zgoda na publikację zdjęcia: puppo.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)