Szwecja: wakacyjna podróż z dziećmi.

Szwecja: wakacyjna podróż z dziećmi.
Szwecja może wydawać się miejscem chłodnym i nieprzychylnym, zwłaszcza gdy wybieramy się w podróż z małymi dziećmi. Jednak nic bardziej mylnego. Ułatwienia dla rodziców są wszędzie, w toaletach znajdują się przewijaki, w restauracjach i kafejkach wysokie krzesełka, w parkach wózki z przyczepką do wypożyczenia.

Szwedzi są przyjaźnie nastawienie do rodziców i dzieci. Przygotowali dla nich całe morze atrakcji, min. parki rozrywki, wesołe miasteczka, możliwość obcowania ze zwierzętami – zarówno tymi dzikimi jak i gospodarskimi czy bajkowy świat Astrid Lindgren. Wejścia dla rodzin w tych miejscach, są oczywiście tańsze. W kraju Pipi Pończoszanki nie mogłoby być jednak inaczej!

Co zwiedzić z dziećmi?

Podczas podróży po Szwecji nie zabraknie nam atrakcji, które sprawią radość najmłodszym. Znajdują się tu liczne parki rozrywki i wesołe miasteczka, w tym Liseberg, w Göteborgu – jedno z największych wesołych miasteczek w Europie. Prawdziwe, niezapomniane emocje mogą przeżyć tu osoby w każdym wieku. Miasteczko słynie z ponad stu metrowej wieży ze swobodnym spadkiem. Podczas spadania pasażerowie wieży doświadczają najpierw przyspieszenia do 110 km/h w czasie ok. 3 sekund, a następnie odczuwają przeciążenie o sile 4 g w czasie hamowania. Poza tym są tu rollecostery, diabelski młyn, zjeżdżalnia wodna z wagonikami i wiele innych. Najmłodsi mogą spędzić czas w królestwie królika. Również w Göteborgu, znajdziemy nie lada atrakcje, dla młodych geniuszy ciekawych świata – Universeum. To centrum naukowe, gdzie dzieci mogą w przyjemny sposób przyswoić wiedzę i poeksperymentować. Dla maluchów, które są wielbicielami zwierzaków nie lada gratką będzie wizyta na wyspie Öland –  w parku rozrywki Ölands Djur & Nöjespark. Jedną z jego części stanowi niezwykły ogród zoologiczny, drugą zaś park rozrywki. Zoo jest rozległe, dzieci mogą tu karmić zwierzęta pod okiem opiekunów. Drugą destynacją, do której należy zabrać małych przyrodników jest Kolmården Wildlife Park. W zoo przebywa ok. 80 gatunków zwierząt. Atrakcją ogrodu są pokazy delfinów, podglądanie życia tygrysów i małp, a także możliwość odbycia safari czy nocowania pod namiotem na sawannie.

Odwiedzając Szwecję, nie można pominąć Świata Astrid Lindgren, parku położonego w Vimmerby – rodzinnej miejscowości autorki. Można tu spotkać bohaterów książek pisarki oraz odnaleźć scenografia z jej bajek. Odbywają się tu również przedstawienia na podstawie opowieści Astrid.

Po intensywnym zwiedzaniu i zabawie, warto spędzić parę chwil na łonie przyrody. W Szwecji można odpocząć spacerując po parkach narodowych podziwiając dziewicze lasy i niezmącone ludzką ingerencją krajobrazy czy relaksując się nad jeziorami i na plaży. Warto też odwiedzić największy skansen na świeżym powietrzu, który znajduje się w Sztokholmie. Zgromadzono tu ok. 140 budynków, m.in. stary warsztat, hutę, szkołę, aptekę. Pracownicy, wcielają się w postacie z epoki i demonstrują czynności dawniej wykonywane w domach i miejscach pracy. W skansenie jest również zoo, w którym można zobaczyć zwierzęta żyjące na wolności jak niedźwiedzie, jelenie czy łosie jak i te gospodarskie.

Jak dotrzeć do Szwecji?

By zmienić wakacyjny wyjazd w prawdziwą morską przygodę warto zapoznać się z ofertą Stena Line. Firma ta oferuje przeprawy promem, rejsy turystyczne, w tym rejsy do Szwecji (Szwecja: wakacyjna podróż z dziećmi.). W ofercie znajdziemy rejsy dedykowane dla dzieci. Gdy zdecydujemy się na rejs do Szwecji, już podczas podróży promem najmłodsi zaczną swą wielką, wakacyjną przygodę.

Zgoda na publikację zdjęcia: pixabay.com

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)