Maty podłogowe dla dzieci

Artykuł sponsorowany

Urządzenie pokoju dziecięcego nastręcza wiele problemów. W sezonie zimowy problemem staje się często zbyt chłodna podłoga. Rodzice często zastanawiają się też, jak zabezpieczyć dziecko w kąciku do zabawy przed upadkami. Tu z pomocą przychodzą maty podłogowe dla dzieci. Wyjaśniamy, dlaczego warto skusić się na taki zakup i na co zwrócić uwagę wybierając konkretny produkt.

Maty podłogowe dla dzieci to jeden z tych artykułów, które przebojem wkroczyły do dziecięcych pokoików i nic nie zapowiada, by miały stracić na popularności. Nic dziwnego. Maty podłogowe dla dzieci mają wiele zalet. Są pomocne przy edukacji, pobudzają rozwój fizyczny, pomagają stworzyć bezpieczną i kolorową przestrzeń do zabawy dla maluchów i kilkulatków. Jednym słowem to idealny pomysł na sprawdzony i przydatny zakup, który przyda się każdemu dziecku.

Na co zwrócić uwagę kupując matę podłogową dla dzieci?

Zanim kupimy matę piankową dla dzieci, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Ważnym kryterium zakupu są walory praktyczne. Tu prym wiodą zdecydowanie maty w formie puzzli.

Świetnymi opiniami cieszą się maty TikkTokk. Są wykonane z bezpiecznej pianki EVA (bez BPA, PCW, formamidu). Maty występują w dwóch podstawowych wariantach: 4 i 9 kolorowych modułów (kwadratów). Pojedyncze moduły mają wymiary 60×60 i występują w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym. Można je wielokrotnie z sobą łączyć, zmieniając ułożenie poszczególnych elementów. Dzięki temu taki dywanik nigdy się nie nudzi. Łatwo je też dopasować do wymiarów pokoju czy kącika zabaw. Wystarczy tylko dołożyć następne nowe moduły. Maty TikkTokk są trwałe, nie tracą swoich właściwości, ani koloru nawet po dłuższym okresie użytkowania.

Kolejna rzecz to grubość maty. Grubsze lepiej izolują termicznie od powierzchni i są bardziej miękkie, przez co dobrze amortyzują upadki. Maty podłogowe TikkTokk mają aż 2 cm, najwięcej na rynku i są komfortowe nawet dla dorosłych. Istotna jest też odporność na zabrudzenia i wilgoć. Maluchom zdarzają się przecież małe wpadki w trakcie zaprzyjaźniania się z nocnikiem. Zawsze też może na matę wylać się soczek, czy woda. Dobrze więc gdy matę wystarczy jedynie przetrzeć szmatką albo spłukać pod bieżącą wodą, by utrzymać ją w czystości. Bezpieczna mata piankowa powinna też posiadać powłokę antypoślizgową, która zabezpiecza przed upadkami.

Sprawdzajmy też producenta. Pamiętajmy o tym, by nie dać się skusić na produkty niewiadomego pochodzenia. W przypadku artykułów dla dzieci, które poznają świat swoimi wszystkimi zmysłami, bezpieczeństwo powinno być absolutnym priorytetem. Tylko w ten sposób nie narazimy dziecka na kontakt ze szkodliwymi substancjami i wystąpienie wysypki, czy innych podrażnień skóry.

Dyskwalifikujący jest niemiły, drażniący zapach i toksyczne dodatki. Mata podłogowa dla dzieci TikkTokk to polski produkt, który spełnia wszystkie niezbędne normy m.in.: normę EN-71, a także rygorystyczną normę REACH, przez co może być wykorzystywana nawet dla najmłodszych dzieci bezpośrednio po urodzeniu. Kosztuje 173 zł (wersja podstawowa) i 369zł (powiększona XXL) i można ją zamówić online w sklepie TikkTokk.

Czy warto kupić matę podłogową dla dzieci?

Mięciutka, miła w dotyku mata tworzy idealną przestrzeń do zabawy. Dzieci mogą się na niej wygodnie kłaść, bawić, bez obaw o przeziębienie na chłodnej podłodze. Świetnie zastępuje dywanik, bo można ją myć. Łatwo i szybko się ją rozkłada. Po złożeniu łatwo ją przenieść w inne miejsce: do ogrodu albo salonu i szybko stworzyć tam miejsce, gdzie można mieć dzieci na oku.

Maty podłogowe bardzo dobrze sprawdzają się przy aranżacji powierzchni do raczkowania, turlania, nauki chodzenia i ćwiczeń nie tylko w prywatnych domach, ale również w żłobkach, przedszkolach, szkołach językowych, czy gabinetach rehabilitacji. Mata podłogowa właściwie rośnie z dzieckiem. Przyda się i kilkumiesięcznemu niemowlakowi maluchowi, który dopiero ćwiczy leżenie na brzuszku jak i maluchowi uczącemu się stawiać swoje pierwsze kroki, a nawet młodemu przedszkolakowi, który będzie na niej spędzał długie godziny na zabawie.

Piankowe maty podłogowe dla dzieci to doskonały pomysł na prezent i niezbędne wyposażenie w każdym pokoju malucha. To wydatek, który się opłaca i sprawi małemu i większemu użytkownikowi wiele radości.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)