Jak zrobić udane przyjęcie w domu?

Artykuł sponsorowany

Impreza domowa nie musi być mniej atrakcyjna, niż ta zaplanowana w większej sali, restauracji czy barze. Grunt, żeby party było perfekcyjnie zorganizowane, a detale przemyślane. Wbrew pozorom, przygotowanie tego rodzaju przedsięwzięcia nie jest trudne, wymaga tylko wcześniej przeprowadzonych działań i pewnej dozy kreatywności. Ważne jest również dopasowanie konwencji do okazji, inaczej bowiem będą wyglądały urodziny dziecka, imieniny osoby dorosłej, a zupełnie odmiennie na przykład osiemnastka, parapetówka czy pępkowe. Dowiedz się więc, na co warto zwrócić uwagę i jak zrobić udane przyjęcie w domu!

Kreatywne nakrycie stołu

Istotną kwestią w przypadku planowania party jest staranne przygotowanie stołu. Talerze, sztućce, szklanki i obrus to wszystko, czego nie powinno na nim zabraknąć. Warto też pomyśleć o nietypowych ozdobach, które mogą pozytywnie wpłynąć na atmosferę i sprawić, że impreza będzie o wiele ciekawsza. Jak informują eksperci ze sklepu GoDan, popularnym dodatkiem stołu są papierowe serwetki, których rodzaj, wzór i kolor można dostosować, zgodnie z własnymi upodobaniami. Barwne i z motywami z bajek, świetnie sprawdzą na urodziny dziecka, natomiast bardziej stonowane, mogą stanowić urozmaicenie w sytuacji, gdy przyjęcie jest bardziej oficjalne, a uczestniczą w nim wyłącznie osoby dorosłe.

Wymyśl oryginalne danie

Dobrze jest przygotować niepopularne danie, którego goście z pewnością nie jedzą na co dzień, a może nawet go nie znają. Zawsze jest to miły akcent wieczoru, który sprawia, że osoby zaproszone czują się wyróżnione. Pamiętaj, że party jest naprawdę udane najczęściej wtedy, kiedy wymyślisz coś, co płynie prosto z serca. Nie musi to wiązać się z długim przygotowywaniem potrawy w kuchni, czasem wystarczy zamówić jedno danie w cateringu, które sprawi, że impreza pozostanie na długo w pamięci!

Zaserwuj pomysłowy deser

Kolejnym atutem pomyślnego party jest zachęcający deser. Wygląd powinien iść w parze ze smakiem. Postaraj się więc, żeby pieścił podniebienie. Zwróć uwagę, żeby nie zawierał popularnych alergenów, ktoś z Twoich gości mógłby mieć przez to nieprzyjemności. Taki rarytas w postaci ciasta, tortu czy babeczek dobrze jest przyozdobić, do czego przydadzą się pikery koktajlowe. Tego rodzaju kreatywne dodatki z pewnością zaintrygują gości i sprawią, że poczują się wyjątkowo.

Wykorzystaj stylowe dekoracje

Ważnym elementem udanego przyjęcia w domu jest udekorowanie go. Do tego celu przydadzą się dekoracje, takie jak balony, girlandy, rozety, kule papierowe, lampiony i serpentyny. Oczywiście tego rodzaju ozdoby należy dostosować do charakteru imprezy. Urodziny dziecka warto zorganizować z rozmachem, wszystko co barwne i krzykliwe jest jak najbardziej mile widziane. Szalone party może też być wzbogacone o rozmaite stroje, inspirowane postaciami z ulubionych filmów animowanych. Natomiast skromniejsze dekoracje będą bardziej odpowiednie na przykład na imieniny osoby dorosłej.

Zaskocz gości karaoke

Party dla dzieci z pewnością będzie wyglądało zupełnie inaczej niż impreza dla dorosłych. Baśniowe stroje karnawałowe i przebrania oraz kolorowe dekoracje bardziej odpowiadają temperamentowi maluchów. Jednak zarówno w przypadku najmłodszych, jak i osób dojrzałych, strzałem w dziesiątkę może być karaoke. Zwłaszcza, jeśli zaproszeni goście lubią śpiewać. Przygotuj więc kilka podkładów muzycznych znanych hitów i zaskocz swoich znajomych! Udanej imprezy!

Zgoda na publikację zdjęcia: godanparty.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)