Jak zrobić trwały makijaż brwi?

Artykuł sponsorowany

Jak zrobić trwały makijaż brwi?
Makijaż brwi dziś nie może już zostać zignorowany. Wizażyści wyraźnie mówią, że to właśnie piękny rysunek brwi najmocniej dopełnia cały makijaż. Twierdzą, iż pozostawienie brwi samym sobie w zdecydowanie negatywny sposób odbija się na pełnym obrazie twarzy. Poznaj zalety makijażu brwi oraz prosty sposób jego wykonania, tak aby utrzymywał się przez długi czas.

Niesłusznie uważa się, że makijaż brwi jest skomplikowany. Panie, które wykonują go codziennie, poświęcają na niego zazwyczaj tylko kilka minut. Wystarczy znać zasady, zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki i perfekcyjny makijaż brwi pojawi się na buzi. Pięknie wymodelowane brwi oraz ich wyrazisty kolor pozawalają na podkreślenie kształtu twarzy, który stanie się wyrazisty oraz jednocześnie subtelny. Odpowiedni makijaż brwi pomoże także powiększyć optycznie oczy, a te zawsze są najważniejszym elementem kobiecej urody.

Makijaż brwi – niezbędne kosmetyki

Aby wykonać ładny makijaż brwi, należy zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw kosmetyków. Bardzo pomocne będą specjalne zestawy do makijażu brwi zawierające wosk i puder w jednolitym odcieniu. Dołączone do nich są także maleńkie pędzelki do aplikacji preparatów na brwi. Czasami, gdy włoski brwi są naprawdę niesforne, warto zastosować także przezroczysty żel, który pozwoli ułożyć je ostatecznie we właściwym kierunku.

Wśród kosmetyków musi znaleźć się kredka do brwi posiadająca podwójną końcówkę. Jedna z nich powinna mieć skośny kształt, ponieważ jej płaski brzeg nadaje brwiom łagodniejszy wyraz, ostry zaś zdecydowanie mocniej podkreśla brwi. Umieszczona na drugim końcu specjalna szczoteczka pozwoli na złagodzenie całości, co nada brwiom bardzo naturalnego wyglądu.

Aby makijaż brwi był kompletny, przyda się także paletka cieni dedykowana specjalnie brwiom. Kolory te są z reguły zbliżone do natury. Dominują w nich beżowe, brązowe i kremowe odcienie, a dołączone aplikatory ułatwiają nakładanie cieni na powierzchnię brwi. Makijaż brwi musi zostać wykończony odpowiednią maskarą, która zapewni im ostateczny kolor i wyostrzy cały rysunek.

Trwały makijaż brwi w kilku krokach

Wyregulowane wcześniej brwi należy starannie przygotować. Najpierw warto wyczesać je dokładnie za pomocą zwykłej, suchej szczoteczki, a jeśli trzeba – również „pomóc” im ustawić się we właściwym położeniu. Do tego celu trzeba użyć specjalnego żelu lub wosku. Całość warto przypudrować transparentnym pudrem, co sprawi, że makijaż brwi dłużej pozostanie na nich w perfekcyjnym wydaniu.

Kolejnym krokiem jest namalowanie linii wzdłuż dolnej krawędzi brwi, a następnie delikatne zaznaczenie ich górnej granicy. Obie kreski powinny połączyć się tuż przy skroni. Przestrzeń pomiędzy nimi wypełnić wypada dobrze dobranym cieniem, który będzie podkreślać i optycznie zagęszczać brwi, ale nie może zdominować całości.

Cień powinien pokryć około 2/3 powierzchni pomiędzy kreskami, a aplikację zacząć należy od strony leżącej bliżej nasady nosa. Całość warto nieco rozetrzeć, tak aby nie było żadnych widocznych granic pomiędzy kosmetykami. Pod zaznaczonymi w ten sposób brwiami warto rozświetlić nieco łuk brwiowy za pomocą cielistej kredki do oczu.

Makijaż brwi wieńczy aplikacja maskary. Kolor tuszu należy starannie dobrać do kolorystyki całej twarzy. Najjaśniejsze odcienie polecane są, oczywiście, blondynkom. Te o średniej intensywności są w sam raz dla szatynek. Najciemniejszej maskary powinny z kolei używać brunetki.

Tak dopracowany makijaż brwi będzie prezentować się znakomicie. Dzięki niemu rysy twarzy staną się subtelniejsze, a oczy ulegną optycznemu powiększeniu.

Zgoda na publikację zdjęcia: lorealparis.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)