Jak wybrać pierwszy krem redukujący zmarszczki mimiczne?

Jak wybrać pierwszy krem redukujący zmarszczki mimiczne?
Krem redukujący zmarszczki mimiczne często jest przedmiotem zainteresowania nawet wśród nastolatków. Dorośli często są zadziwieni, że ich dorastające córki rozmawiają na ten temat z koleżankami, że domagają się od rodziców zakupu takiego kremu. Czy rzeczywiście powinniśmy się dziwić, że krem redukujący zmarszczki mimiczne chcą mieć tak młode dziewczyny?

Zmarszczki mimiczne pojawiają się zarówno na kobiecych, jak i na męskich twarzach. Przyczyną ich pojawiania się są niekontrolowane ruchy twarzy, które wykonujemy zwykle w specyficznych okolicznościach. To nic innego jak na przykład układanie ust w indywidualny sposób podczas śmiechu, marszczenie czoła w momencie zdziwienia czy marszczenie nosa, gdy coś brzydko pachnie. Do tego często dochodzą inne miny, które bywają charakterystyczne dla różnych osób. Nie są to zwykle zamierzone odruchy i często człowiek w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Zmarszczki tworzą się w miejscach załamań skóry już w bardzo młodym wieku, zatem wiadomo, że krem redukujący zmarszczki mimiczne będzie niezbędnym elementem pielęgnacji.

Zmarszczki mimiczne

Zanim sięgniemy po krem redukujący zmarszczki, dowiedzmy się więcej o nich samych. Zmarszczki mimiczne pojawiają się znacznie wcześniej niż te związane z naturalnym procesem starzenia się. Mogą pojawiać się także na młodej skórze, choć ta ciągle jeszcze posiada spore zasoby kolagenu i elastyny. Struktura młodej skóry jest ciągle fantastyczna, posiada prawidłową gęstość oraz napięcie. Mimo to zmarszczki mimiczne mają szansę się pojawić, bo powstają na skutek miejscowego załamania struktury skóry, wywołanego nienaturalnym układaniem się mięśni twarzy, a wraz z nimi skóry.

Zmarszczki mimiczne widoczne są najpierw tylko w momentach intensywnej mimiki twarzy, bo wówczas mięśnie się przez chwilę się kurczą, skóra się załamuje, aby potem powrócić do swojego naturalnego stanu. Z czasem jednak cera nie jest już w stanie powrócić do normalnej pozycji i zmarszczki mimiczne przechodzą w stan trwały. Do tych miejsc przestaje docierać kwas hialuronowy, a kolagen i elastyna szybko ulegają degradacji. Przestają wystarczająco podtrzymywać skórę, a ta po prostu zapada się w tym miejscu.

Krem redukujący zmarszczki – jak wybierać?

Krem redukujący zmarszczki mimiczne powinien przede wszystkim dostarczać skórze kwasu hialuronowego, który jest naturalnym elementem skóry człowieka. To dzięki niemu możliwe jest utrzymywanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry, bo ma on zdolność wiązania cząsteczek wody. Również za jego przyczyną naturalna produkcja kolagenu oraz elastyny może zostać zachowana na dobrym poziomie i dopiero to wszystko razem gwarantuje prawidłową strukturę skóry oraz jej napięcie. Wówczas skóra może wyglądać młodo i jest wolna od zmarszczek.

Kwas hialuronowy musi być uzupełniany w skórze z dwóch przyczyn. Przede wszystkim, wraz z wiekiem organizm produkuje go coraz mniej. Kolejnym powodem jest fakt, że sukcesywnie rozkłada się on w organizmie, a ten nie zawsze nadąża produkcją, nawet w młodym wieku.

Oprócz kwasu hialuronowego, dobry krem redukujący zmarszczki mimiczne powinien posiadać składniki, które są w stanie wspomagać odbudowę zniszczonej miejscowo struktury skóry. Doskonałym elementem usprawniającym ten proces jest cząsteczka młodości Pro-Xylane. To aminopeptyd wspomagający białka będące podstawowym budulcem skóry. Działa niczym bodziec dla skóry, podtrzymuje naturalny proces odbudowy jej struktury. Krem redukujący zmarszczki mimiczne, w którym występuje zarówno kwas hialuronowy, jak i Pro-Xylane, to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków w tym zakresie.

Zgoda na publikację zdjęcia:lorealparis.pl
Artykuł powstał we współpracy z lorealparis.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)