Jak wybrać antyperspirant dla kobiet, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych sytuacjach

Jak wybrać antyperspirant dla kobiet, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych sytuacjach
Nie ma nic gorszego niż mokre plamy pod pachami i nieprzyjemny zapach. Pomijając dyskomfort, wygląda to też bardzo nieestetycznie. Wówczas niezbędne są antyperspiranty dla kobiet, które znajdziemy chyba w każdej damskiej kosmetyczce. Które jednak wybrać, by mieć pewność, że sięga się po najlepsze produkty?

Jeśli chodzi o antyperspiranty dla kobiet, to w drogeriach jest ich cała masa. Jak mawiają niektórzy: do wyboru, do koloru. Przy tak bogatej ofercie trudno jest więc wybrać najlepszy produkt. A na tzw. pomyłki szkoda czasu. Szczególnie że brak odpowiedniej ochrony przed potem może wiązać się z wieloma przykrymi czy wstydliwymi sytuacjami, których – jak wiadomo – lepiej jest uniknąć.

Czym wyróżniają się dobre antyperspiranty dla kobiet?

Nie ma na świecie człowieka, który by się nie pocił. Każdy z nas wydala średnio 2 litry płynów dziennie – przez skórę i z moczem. Warto wiedzieć, że pot sam w sobie nie ma zapachu, jest bezwonny. Skąd więc ten smrodek pojawiający się, gdy się spocimy? To wynik połączenia się potu z bakteriami znajdującymi się na skórze. Aby tego uniknąć, należy sięgnąć po dobrej jakości antyperspirant.

Najważniejszą kwestią w przypadku antyperspirantów jest niewątpliwie skuteczna i długotrwała ochrona przed potem. W tym celu należy zwrócić uwagę na to, jak długo produkt będzie działał. Najlepsze kosmetyki działają bez przerwy nawet do 72 godzin. Standardowo jest to 48 godzin.

Trzeba patrzeć na skład

Antyperspiranty dla kobiet powinny być niewątpliwie wzbogacone o substancje pielęgnujące. Skóra pod pachami jest delikatna, do tego ciągle narażona na golenie włosków i depilację. Dlatego bardzo często jest podrażniona, zdarza się, że pojawiają się na niej czerwone krostki. Dobre kosmetyki nie tylko jej dodatkowo nie podrażniają, ale minimalizują już powstałe podrażnienia, zostawiając skórę miękką w dotyku, odżywioną i – co ważne – świeżą.

Muszą działać natychmiast

Dobre antyperspiranty dla kobiet nie mogą zawodzić w nagłych, często niespodziewanych i ekstremalnych sytuacjach. Powinny działać natychmiast, gdy wzrośnie temperatura naszego ciała, i bez względu na to, czy jest to spowodowane aktywnością fizyczną, czy silnym stresem. Muszą dawać uczucie suchości i komfortu przez cały czas.

Nie powinny brudzić ubrań

Panie bardzo dbają o swój wygląd, dlatego chętnie sięgają po produkty, które nie niszczą odzieży. Nie ma nic gorszego niż żółte plamy na białej bluzce czy jasne smugi na ciemnej. Wyglądają nieestetycznie i często bardzo trudno jest je później usunąć. Dobre antyperspiranty dla kobiet będą więc działać natychmiast, ale zarazem delikatnie – nie szkodząc ani skórze, ani odzieży.

Zgoda na publikację zdjęcia: garnier.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)