Jak twoja niania może pomóc w okiełznaniu zbuntowanego kilkulatka

Niania spędza z Twoim dzieckiem mnóstwo czasu. Warto więc zastanowić się jaki może mieć wpływ na jego wychowanie.

Czy warto zatrudnić nianię do dziecka, które się buntuje?

Masz obawy przed zatrudnieniem niani do opieki na dzieckiem, które przechodzi nieco trudny okres, buntuje się, płacze, nie słucha? Niesłusznie, może właśnie to wyjdzie Wam obojgu na dobre – i dziecku i Tobie. Po pierwsze, nie należy ulegać „reżimowi” jaki swoją histerią czy złością potrafi wprowadzić w domu kilkulatek. Jeśli uważamy, że pomoc niani jest nam potrzebna powinniśmy ją, mimo buntu dziecka zatrudnić. Pokazując dziecku, że ulegamy w obliczu jego złości, zachęcamy je do takiego postępowania. Ponadto, jeżeli w domu pojawi się kolejna dorosła osoba, która będzie się starała wpoić dziecku takie same wzorce zachowań jak my, łatwiej będzie złamać opór zbuntowanego brzdąca.

Jak niania może nam pomóc?

Z nianią trzeba ustalić „wspólny front”. Będzie ona odgrywać ważną rolę w wychowaniu naszego dziecka, które spędzi z nią sporo czasu, dlatego istotne jest, aby przekazywała mu takie wartości, jakie my sami dzielimy z dzieckiem. Warto zauważyć, że nianie mają niejednokrotnie naprawdę duże doświadczenie z dziećmi, często podparte wykształceniem pedagogicznym. Dzięki temu, mogą mieć kilka dobrych pomysłów wychowawczych, które opłacą się na dłuższą metę. Ponadto, niania może być lepszym rozwiązaniem niż na przykład żłobek. Jeśli dziecko sprawia kłopoty, pomocne może być poświęcenie mu większej ilości uwagi, niż przez opiekunów w żłobku. Ważne jest również to, że w sytuacji, kiedy nasze dziecko sprawia pewne problemy wychowawcze, obecność niani pozwala nam znaleźć chwilę czasu, żeby pewne sprawy przemyśleć, ochłonąć w trudnej sytuacji. To na pewno pomoże nam z dobrym podejściem rozmawiać z naszą pociechą i pomoże przejść przez okres buntu dziecka.

Zatrudnianie niani

Sporo wykwalifikowanych, doświadczonych osób ogłasza się na portalu www.niania.pl. Znajdziemy tam nianie z całej Polski. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło takie jak na przykład „opiekunka do dziecka w Szczecinie”, żeby znaleźć interesujące nas oferty.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, warto uprzedzić nianię, że nasz maluch zaczął się buntować – od razu wyczujemy jaki jest jej stosunek do problemu i jak może nam pomóc.Warto też, aby dziecko poznało nianię jeszcze zanim ją zatrudnimy – jasne będzie wtedy, jak ułożą się ich wzajemne relacje.

Zgoda na publikację zdjęcia: Fotolia/niania.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)