Jak przygotować się na pierwsze wakacje z niemowlakiem? Wakacyjna apteczka

Noworodek-peielgnacja-uzywanie-kremow-zfiltrem-132100988
Aby pierwsze wakacje z naszym niemowlakiem były udane, trzeba dobrze się do nich przygotować. Zabranie ze sobą małej apteczki pozwoli nam zaradzić wszelkim niepożądanym niespodziankom. W tym czasie nietrudno przecież o skaleczenie, stłuczenie czy nawet przeziębienie u dzieci. Warto zadbać o to, by w razie nagłej potrzeby mieć pod ręką to, co najbardziej potrzebne.

Na insekty

Jeśli wybieramy się w miejsce, gdzie jak podejrzewamy, może być dużo komarów, zabranie ze sobą środka odstraszającego owady jest koniecznością. Poszukajmy takiego produktu, który będzie bezpieczny dla dzieci. Nie łudźmy się jednak, że dadzą one 100% gwarancję, a nasze dziecko całkowicie uniknie ukąszeń komarów. Do apteczki warto więc dołączyć naturalny żel na ukąszenia owadów, który złagodzi świąd i pieczenie skóry po pogryzieniu.

Na przeziębienie

Objawy przeziębienia w okresie letnim nie należą do rzadkości. Dlatego warto zawsze mieć ze sobą termometr i leki na przeziębienie u dzieci. Na gorączkę, kaszel i katar możemy zastosować domowe sposoby na przeziębienie, takie jak podawanie herbaty z malin czy syropu z cebuli. Dodatkowo, aby zapobiec nasileniu się objawów, możemy podać leki homeopatyczne, które nie wykazują działań ubocznych na przykład Oscillococcinum. Dzięki temu choroba będzie przebiegała łagodniej, a jej objawy szybciej ustaną.

Na skaleczenia

Podczas wakacyjnych zabaw pojawienie się skaleczeń jest nieuniknione. Na takie wypadki weźmy ze sobą wodę utlenioną oraz środek antyseptyczny w kremie lub sprayu. Do tego plastry z opatrunkiem, a na większe skaleczenia warto zabrać ze sobą bandaż. Odpowiednio opatrzone dziecko nadal będzie mogło spokojnie bawić się podczas wakacyjnego wyjazdu.

Na stłuczenia

Stłuczenia to kolejne skutki przygód, jakie może mieć podczas wakacji nasze dziecko. Na takie wypadki zabieramy ze sobą żelowe okłady. Trzymamy je w lodówce i w razie potrzeby, mamy gotowy zimny kompres. Chłód łagodzi ból i zmniejsza opuchliznę. Takie żele wziąć można ze sobą i schować na przykład do lodówki turystycznej. Warto mieć ze sobą także żel z arniką, który złagodzi następstwa stłuczeń i urazów.

Na wszelki wypadek

Jeśli dziecko potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej, nie warto tracić czasu na szukanie numerów telefonów. Bardzo ważne jest, aby zapisać ważne telefony w swojej komórce: do lekarza, na pogotowie ratunkowe, ale także na przykład do hotelu, w którym mieszkamy, czy rezydenta, który opiekuje się naszą wycieczką.

Młodzi rodzice często obawiają się pierwszych wakacji z niemowlakiem. Jeśli dobrze przygotujemy się na taki wyjazd i zabierzemy ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, nie będzie trzeba martwić się, że spotka nas nieoczekiwana niespodzianka, a rodzinny wyjazd będzie w pełni udanym wypoczynkiem.

Zgoda na publikację zdjęcia: Shutterstock

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)