In vitro – dlaczego warto zaufać medycynie?

Artykuł sponsorowany

In vitro – dlaczego warto zaufać medycynie?
Nie każda para, która cierpi na niepłodność może od razu poddać się zabiegowi pozaustrojowego zapłodnienia in vitro. Sprawdź jakie są wskazania do przeprowadzenia zapłodnienia pozaustrojowego.

In vitro – czy jest dla wszystkich?

Wskazania do przeprowadzenia zapłodnienia pozaustrojowego to między innymi:

  • niepłodność idiopatyczna – czyli niemożność zdiagnozowania przyczyn niepłodności,
  • brak skuteczności w leczeniu niepłodności metodami farmakologicznymi, hormonalnymi i chirurgicznymi,
  • niedrożność lub brak jajowodów,
  • ciężka postać endometriozy,
  • niska jakość nasienia uniemożliwiająca poczęcie w naturalny sposób,
  • zaburzenia hormonalne.

In vitro to zabieg skuteczny

Niepłodność dotyka co piątej pary w Polsce i tylko w nielicznych przypadkach jej przyczyny leżą wyłącznie po stronie jednego z partnerów. U większości par przyczyny problemów z poczęciem diagnozuje się u obojga partnerów. W przypadku, gdy przyczyny nie można zdiagnozować lub występują powyższe wskazania, wówczas zaleca się wybranie in vitro jako metody leczenia niepłodności.

Już po pierwszej próbie zapłodnienia pozaustrojowego w ciążę zachodzi około 40% pacjentek, które wraz ze swoim partnerem zdecydowały się na tę metodę leczenia.

In vitro jest procesem monitorowanym

Każdy kolejny krok procedury in vitro jest pod stała kontrolą, pacjentka poddawana stymulacji jest monitorowana przez lekarza prowadzącego.

Jeżeli u konkretnej pary występują wskazania wynikające z wywiadu rodzinnego lub przeprowadzonej diagnostyki, można wykonać badania preimplatacyjne, które pozwolą wykluczyć ryzyko rozwoju zarodka z wadami genetycznymi. Polegają one na diagnozowaniu zarodków w kierunku wad genetycznych jeszcze przed umieszczeniem ich w organizmie przyszłej matki.

In vitro – szansa na dziecko w późniejszym wieku

Wraz z wiekiem kobiety maleje rezerwa jajnikowa, czyli liczba pęcherzyków z których wydostają się komórki jajowe. U każdej kobiety wiek, w którym rezerwa jajnikowa znacznie maleje, jest inny, choć w zdecydowanej większości przypadków granica ta wynosi 35 lat. Szansa na naturalne poczęcie w wieku powyżej 40 lat wynosi około 5%, natomiast odsetek kobiet w tym wieku, które skutecznie przeszły procedurę in vitro i urodziły dzieci wynosi około 30%.

Skuteczność zabiegów in vitro potwierdza, że walka z niepłodnością ma duże szanse powodzenia i może przynieść wielu parom długo oczekiwane potomstwo. Przekonało się o tym wielu pacjentów Kliniki Leczenia Niepłodności Gameta – https://gameta.pl.

Klinika Leczenia Niepłodności Gameta

Gameta to ultranowoczesna klinika, która opiera swoje metody leczenia o najnowsze i najskuteczniejsze odkrycia medycyny. Nasze plecówki znajdują się w czterech miastach Polski – w Warszawie, Łodzi, Gdyni oraz Kielcach. Wszyscy pacjenci, którzy korzystają z naszych usług mogą czuć się bezpiecznie, gdyż zostaną otoczeni opieką medyczną przez najlepszych specjalistów w dziedzinie ginekologii oraz innych specjalizacji medycznych, które mogą zdiagnozować oraz pomóc w leczeniu przyczyn niepłodności. W Gamecie nie tylko skutecznie leczymy niepłodność. Oprócz tego prowadzimy diagnostykę prenatalną oraz preimplantacyjną, opiekujemy się kobitami w ciąży oraz przeprowadzamy zabiegi rozrodu wspomaganego.

Zgoda na publikację zdjęcia: gameta.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)