Coś na Dzień Dziadka i Babci – uczucia zawarte w przedmiotach

Artykuł sponsorowany

Święta Bożego Narodzenia 2017 to już wspomnienie. Doświadczyliśmy ich magii, spotkaliśmy się z bliskimi i wymieniliśmy się prezentami. Tymczasem już za chwilę kolejne ważne święta: Szlachetny obyczaj okazania uczuć dziadkom i babciom. Aby sprawić im prawdziwą satysfakcję z ich święta, nie warto iść na komercyjną łatwiznę – nie kupuj gotowych zestawów prezentowych w marketach, nie kupuj czegoś na szybko i hurtowo. Włóż serce w prezenty dla babci i dziadka, a ich uśmiech obudzi w Tobie radosny nastrój. Pamiętaj: Uczucia zamiast pustych przedmiotów!

Nośniki uczuć

Przedmioty, które przekazujemy sobie z różnych okazji, to nośniki uczuć. Dając żonie perfumy nie chodzi o to by pachniała w określony sposób, lecz mówimy, że jest dla nas ważna. Dając dziecku zabawkę nie chodzi o to, że ma dać nam spokój i się bawić same – tu chodzi o spełnienie marzeń młodego człowieka, który upatrzył sobie wielkiego robota w sklepie lub ulubionej bajce. Z kolei dając dziadkom fotoksiążkę ze zdjęciami wnuków chcemy ich wzruszyć – zresztą fotografie to najlepsze nośniki uczuć i wspomnień.

Sekret tkwi w…

Natłok obowiązków, które wiązały się ze Świętami bywały męczące, ale gdzieś tam na mecie mieliśmy uśmiech bliskich, gdy otrzymują od nas prezent. Wtedy rozumieliśmy, że warto biec dalej, aż do upragnionego 24 grudnia i wigilijnej kolacji. Pod choinką nie leżały rzeczy, lecz cały nasz wysiłek włożony w zdobycie podarunków i zgadnięcie co ucieszy bliskich. Bez tajemnicy nie ma niespodzianki, a przecież każdy uwielbia sytuacje, w której ktoś bliski zgadł co chcemy otrzymać nie pytając nas wprost – to znak, że nas zna i zwraca uwagę na to co często mówimy między wierszami. Z praktycznej strony tajemnicę prezentową pozwala zachować Internet – zakupy online to sposób na oszczędzenie czasu, ale też na stworzenie prezentów samodzielnie. Przecież, gdy tworzymy coś własnymi siłami to mimowolnie przelewamy w taki przedmiot swoje uczucia i tym większa satysfakcja przy wręczaniu podarunku. Dla babci i dziadka trzeba stworzyć coś co ich wzruszy i rozśmieszy jednocześnie.

Pomysł to fundament

Jednak nie samym wręczaniem żyje człowiek. Prócz tego, że dajemy prezenty to też je otrzymujemy, oczywiście, ale mam tu na myśli radość płynącą z pracy twórczej. Skoro fotografie są idealnym nośnikiem uczuć to trzeba to wykorzystać. Nawet zwykły, porcelanowy kubek, na którym umieścimy swoją fotografię, zyskuje „duszę”. Etui na smartfon tylko chroni urządzenie, a nasze etui na smartfon z własnym zdjęciem sprawia, że jest on bardziej nasz (chroni oczywiście również przed uszkodzeniami, a nie tylko przed brakiem oryginalności). Wyjątkowość przedmiotów, w których spersonalizowanie wkładamy własną pomysłowość i uczucie, o to właśnie chodzi w różnych świętach.

Prezent, który cieszy od święta i na co dzień

Magię konkretnych świąt, np. Bożego Narodzenia, tworzą też dekoracje. Kolorowe światełka na oknach, biały puszysty śnieg na zewnątrz i oczywiście nieodzowna w większości domów choinka jako symbol grudniowych Świąt. Większość takich ozdób pozostanie widoczna do połowy stycznia, ale istnieją też takie dekoracje, które zawieszone w styczniu, pozostaną z nami cały kolejny rok. Zwykłe kalendarze po prostu pokazują upływ czasu, a obrazek na każdym miesiącu przedstawia coś co jednak jest jakby… anonimowe, bez uczuć. Dlatego proponujemy fotokalendarze, czyli kalendarze, w których umieścisz dowolne, własne fotografie – rodzinne, własne prace lub wspomnienia z urlopu. Co ważne, taki CEWE FOTOKALENDARZ może rozpoczynać się od dowolnego miesiąca, niekoniecznie od stycznia. Taki prezent dla babci lub dziadka szczególnie przypadnie im do gustu jeśli np. umieścisz w nim zdjęcia ich wnucząt.

Jak sprawić by było oryginalniej niż zwykle?

Zamiast kupowania babci i dziadkowi dekoracji na ścianę z anonimowym wizerunkiem, wybierz zdjęcie, które wzbudzi w obdarowanym pozytywne uczucia – krajobraz dla podróżnika, idol lub ulubiona drużyna sprzed lat czy fotografia rodzinna. Takie obrazy naprawdę mogą być różne – na akrylu, na płycie PCV lub alu-dibond, a nawet na drewnie czy płótnie – nie trzeba być malarzem by stworzyć komuś dzieło sztuki. Wystarczy np. aplikacja mobilna lub komputer oraz trochę pomysłu i fotografie.

Opowiedz co czujesz w nieszablonowy sposób

Swoje uczucia wobec babci i dziadka oraz wspomnienia z nimi związane, możesz ubrać w formę opowieści. Właściwie to same fotografie już są jakąś historią – po Twojej stronie będzie leżało tylko ułożenie jej odpowiednio w CEWE FOTOKSIĄŻCE i przekazanie rodzicom Twoich rodziców. To album, przy którym razem z dziadkiem i babcią zasiądziecie, aby wspólnie wspominać. Skoro pewne okazje to czas magiczny, to kiedy jak nie teraz wyczarować prezent od serca, który trafi prosto… do serca babci i dziadka. Uczucia przekażesz jeśli postarasz się dawać coś szczerego – może być to fotokalendarz, fotoksiążka, fotokubek czy inna rzecz z fotografią w roli dopełnienia. Uczucia zamiast przedmiotów? Najlepiej uczucia zaklęte w przedmiotach, bo to trwałość i uśmiech na długo. Ponoć jedno zdjęcie jest warte tysiąca słów. Niech więc Twój jeden fotoprezent na Dzień Dziadka i Dzień Babci będzie wart więcej niż tysiąc życzeń wypowiedzianych słowami.

Tylko do końca stycznia fotokalendarz w CEWE kupisz 30% taniej. Artykuł powstał we współpracy z CEWE.pl – producentem fotoksiążek, kreatywnych fotokalendarzy, fotoobrazów i fotoprezentów.

Zgoda na publikację zdjęcia: Depositphoto

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)