Chusty odblaskowe dla dzieci – alternatywa dla kamizelek odblaskowych?

Artykuł sponsorowany

Kamizelki odblaskowe

Ciemne poranki i szybko zapadający zmrok – jesień i zima to okres, w którym jeszcze bardziej musimy zadbać o swoją widoczność. Zresztą, nie tylko swoją. Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczna potrafi być dla dziecka droga. Dlatego nic dziwnego, że uczymy maluchy najważniejszych zasad poruszania się po ulicach, podkreślamy, jak ważna jest nieustanna czujność i bezpieczeństwo i że staramy się wyposażyć je w przedmioty, które pomogą ustrzec je przed najgorszym – odblaski w formie breloków, naklejki na plecak czy kamizelki odblaskowe. Te ostatnie są niezwykle efektywne, przede wszystkim ze względu na swoją dużą powierzchnię, ale nie każde dziecko lubi i chce je nosić. Jakie inne gadżety odblaskowe mogą stanowić dla nich alternatywę?

Kamizelki odblaskowe – dlaczego to tak skuteczny gadżet odblaskowy?

Aby móc wybrać odpowiedni alternatywę dla kamizelek odblaskowych, musimy uświadomić sobie, co sprawia, że są one tak skuteczne i tak dobrze chronią nasze dzieci? Z jednej strony chodzi oczywiście o sam element odblasku – pomaga on zwłaszcza w momentach, gdy widoczność na drodze nie jest najlepsza i kierowcy trudno wypatrzeć pieszego. Ale to nie wszystko, bowiem kamizelki odblaskowe wykazują się ogromną skutecznością i przydatnością również w samym środku dnia. Czym jest to spowodowane?

Wspomnieliśmy już o dużej powierzchni kamizelek. Kamizelki odblaskowe wykonywane są w ostrych, wybijających się na tle innych kolorach – żółtym, pomarańczowym, czerwonym, seledynowym. Dzięki temu dziecko bardzo łatwo jest zauważyć w tłumie ludzi, nawet na bardzo zatłoczonej ulicy. Duże plamy wyrazistego koloru przyciągają nasza uwagę i od razu rzucają się nam w oczy. – Można powiedzieć, że najpierw widzimy kamizelkę odblaskową, a dopiero potem dziecko. Dzięki temu możemy szybciej zareagować przed przejściem dla pieszych czy szybciej odnaleźć malucha, który się od nas odłączył. Dodatkowo, kamizelki odblaskowe i ich kolory nasz mózg kojarzy przede wszystkim z koniecznością zachowania szczególnej uwagi – związane są z robotami drogowymi czy służbami mundurowymi. Dlatego też automatycznie przenosimy ten sam stopień uwagi na innych uczestników ruchu drogowego i ulicznego wyposażonych w kamizelki odblaskowe – tłumaczy ekspert strony kamizelkiodblaskowe.com.pl.

Alternatywy dla kamizelek odblaskowych

Jednakże z kamizelkami odblaskowymi może być także pewien problem. Mianowicie taki, że wiele osób nie chce ich nosić, w tym dzieci. Oczywiście dorośli zdają sobie sprawę, jak ważne potrafią być kamizelki i nawet jeśli nie odpowiadają one ich estetyce, to stawiają bezpieczeństwo ponad wygląd. Ale o wiele trudniej przekonać jest dziecko. – Dlatego też, jeśli nasz maluch nie ma ochoty nosić kamizelki odblaskowej, warto poszukać dla niego alternatyw – w tej roli sprawdzą się chusty odblaskowe dla dzieci. Chusty odblaskowe działają na podobnej zasadzie jak kamizelki odblaskowe, ale są o wiele wygodniejsze i łatwiej przypadną do gustu najmłodszym – objaśnia ekspert z kamizelkiodblaskowe.com.pl.

Chusty dla dzieci na wycieczki i na co dzień

Chusty na szyje z elementami odblaskowymi, to odblaskowy gadżet stosowany przez wiele przedszkoli czy szkół. Chusty odblaskowe dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów pozwalają opiekunom na efektywniejsze pilnowanie grupy. Nauczyciel może szybko zauważyć na przykład, że dziecko odłączyło się od grupy. Dobrze zawiązane apaszki dla dzieci są dość duże, więc widoczne z daleka, jak kamizelki odblaskowe, ale w przeciwieństwie do nich nie krępują ruchów i nie spotykają się z ogólnym sprzeciwem części dzieci, które często uważają kamizelki za niedostatecznie ładne. Chusty dla dzieci na wycieczki stosowane mogą być także przez rodziców i opiekunów na co dzień, zapewniając maluchom bezpieczeństwo, a nam spokój ducha.

Zgoda na publikację zdjęcia: kamizelkiodblaskowe.com.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)