Ból gardła u dziecka – jak sobie poradzić

Artykuł sponsorowany

Przeziębienie, grypa, angina czy inna infekcja górnych dróg oddechowych to najczęstsza przyczyna bólu gardła u dzieci. Tego dokuczliwego objawu można się pozbyć dzięki zastosowaniu leków oraz właściwej diecie.

Ból gardła u dzieci – podstawowe zasady leczenia

Leki stosowane w bólu gardła u dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne. Równie ważna jest ich skuteczność, dlatego najlepiej postawić na sprawdzone preparaty, np. tantum verde. Oczywiście, oprócz stosowania leków, dziecko powinno pozostać w domu do zakończenia infekcji. Warto też zmodyfikować dietę w taki sposób, aby składniki potraw nie podrażniały dodatkowo błony śluzowej gardła i jamy ustnej. Napoje powinny być lekko ciepłe, a w daniach warto unikać ostrych przypraw. Dziecko powinno dużo pić, aby szybciej wypłukać wirusy lub bakterie z organizmu.

Jaki jest skład Tantum Verde?

Tantum Verde zawiera benzydaminę, która wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, antyseptyczne, a także miejscowo znieczulające. Z tego właśnie względu lek ten jest wyjątkowo skuteczny zarówno w bólach gardła różnego pochodzenia, jak i innych infekcjach jamy ustnej czy krtani, a nawet w stanach po zabiegach stomatologicznych. Chlorek benzydaminy znajdujący się w preparacie Tantum Verde jest wysokiej jakości, dzięki czemu jego skuteczność jest bardzo wysoka.

Kiedy stosować leki na ból gardła?

Tantum Verde warto zastosować zawsze wtedy, gdy dziecko lub osobę dorosłą zaczyna boleć gardło. Lek po podaniu miejscowym bardzo szybko zaczyna działać i jest doskonale tolerowany. Co ważne, benzydamina w minimalnym stopniu przenika do krwiobiegu, dzięki czemu nie działa ona ogólnoustrojowo, a jedynie w miejscu podania. Preparat warto stosować zarówno w przebiegu różnego rodzaju infekcji bakteryjnych i wirusowych, jak i w stanach po wycięciu migdałków, po zabiegach stomatologicznych czy w stanach zapalnych jamy ustnej.

Jaka postać leku jest najlepsza?

Tantum Verde to produkt, który dostępny jest w różnych postaciach. W przypadku dzieci najlepiej sprawdza się aerozol, który pozwala na bardzo precyzyjną aplikację leku. Można go bez obaw stosować nawet u dzieci poniżej 6 roku życia. W opakowaniu jest aż 180 dawek, a przyjemny, delikatny smak sprawia, że najmłodsi chętnie go przyjmują.

Starszym dzieciom i osobom dorosłym polecany aerozol Tantum Verde Forte z podwójną dawką benzydaminy. Dzięki niewielkiemu pojemnikowi lek można schować w kieszeni, a opatentowany system aplikowania sprawia, że dawka leku jest zawsze taka sama.

Tantum Verde dostępne jest również w postaci tabletek do ssania oraz roztworu do płukania, który jest szczególnie przydatny w stanach zapalnych błon śluzowych po radioterapii czy różnego rodzaju zabiegach operacyjnych.

Zgoda na publikację zdjęcia:babyonline.pl

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)