3 miejsca, które warto odwiedzić z dzieckiem w czasie ferii zimowych

Artykuł sponsorowany

Przerwa świąteczna to dobry moment na to, żeby zaplanować przebieg ferii zimowych dziecka. W końcu niektóre województwa m.in. zachodniopomorskie i mazowieckie, rozpoczynają przerwę semestralną już 2 tygodnie po Nowym Roku! Jednym z najlepszych sposobów na umilenie tego czasu są wyjazdy, nawet te kilku- lub jednodniowe. Poniżej przygotowaliśmy listę 3 miejsc, które warto odwiedzić z dzieckiem w czasie ferii zimowych.

Tropical Island

Wypad w to miejsce zregeneruje nie tylko odpoczywających po trudach semestru uczniów, ale także ich opiekunów. Znajdujące się ok. 60 km od Berlina Tropical Island powinno zainteresować przede wszystkim mieszkańców województw zachodnich – lokalne biura podróży chętnie organizują nawet jednodniowe wypady. Dlaczego warto wybrać się akurat do Tropical Island? Miejsce to zajmuje powierzchnię 100 000 km2 i naszpikowane jest atrakcjami, które pozwalają poczuć się w samym środku zimy jak na egzotycznych wakacjach. Nie brakuje wiernie odwzorowanego lasu tropikalnego, gdzie pojawia się prawie 600 gatunków roślin, oryginalnej wioski tropikalnej, sekcji do nurkowania oraz lagun, zjeżdżalni i brodzików dla najmłodszych.

HistoryLand

Mieszkasz w Krakowie lub okolicach? A może wybierasz się na południe Polski do rodziny lub w góry? W takim razie koniecznie znajdź chwilę na odwiedziny w https://historyland.pl/dla-szkol. To interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków zagwarantuje dzieciom rozrywkę na najwyższym poziomie. Nie dość, że będą mogły one dowiedzieć się więcej na temat przeszłości kraju, to jeszcze zdobędą wiedzę w przyjemny sposób. Wszystko dzięki fantastycznym makietom wybudowanych z ponad miliona klocków LEGO®, prezentującymi takie miejsca jak osada w Biskupinie czy Kościół Mariacki i wzbogaconymi o interaktywne nowinki, m.in. gogle VR.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to alternatywa dla przepełnionego turystami Zakopanego. Wybierając się do mniejszej miejscowości, można zrelaksować się w spokoju i ciszy. Co Białka Tatrzańska oferuje najmłodszym? Przede wszystkim możliwość nauczenia się jazdy na nartach lub na desce snowboardowej, m.in. w Ośrodku Narciarskim Kotelnica. Bliskość do większych kurortów – do Zakopanego ok. 20 km i Bukowiny Tatrzańskiej ok. 5 km – powoduje, że można odwiedzić także takie punkty jak skocznia narciarska im. Stanisława Marusarza czy wodne termy. Z Białki jest także blisko na Słowację – nieco ponad 50 km od Popradu, miasta bogatego w zabytki i oryginalne aqua parki.

Zgoda na publikację zdjęcia: pixabay.com

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł, polub go proszę lub udostępnij go Twoim znajomym. Dziękujemy! :)